Hükümet piyasayı canlandırmak için faiz düşürerek kredileri teşvik ederken Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın memleketi Rize’de AKP’li belediyeye ait bilboardlar ve reklam tabelalarına “Kredi ve faiz” karşıtı afişler asıldı.

‘KREDİ ALMA EY İMAN EDENLER’

Banka şubelerinin karşısında bulunan billboardlara asılan afişlerde yer alan “Kredi Alma, Ey İman edenler, faizi terkedin, yok eğer böyle yapmayacaksanız, Allah’a ve peygamberine savaş açtığınızı bilin” ifadeleri tartışma yarattı. Yurttaşlar, “Cumhurbaşkanımız esnafa ‘bankalardan kredi alın’ diye öğüt verirken; kredi almayın diye ilan verenler Cumhurbaşkanı’na başkaldırıyor” dedi.

ERDOĞAN FAİZLER DÜŞECEK DEMİŞTİ
Öte yanda Cumhurbaşkanı Erdoğan "Perşembe para piyasası kurulu toplanıyor. İnanıyorum ki faizler daha da düşecek. Faiz düştükçe enflasyon da düşecektir, bunu göreceksiniz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eskişehir’de AKP İl Başkanlığı’nda yaptığı konuşmada faiz açıklaması yaptı. Merkez Bankası’nın Perşembe günü yapacağı Para Politikası Kurulu toplantısında faizleri indireceğine inandığını belirten Erdoğan, “Faiz düştükçe enflasyon da düşecektir, bunu göreceksiniz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ