İYİ Parti Adana Milletvekili Koncuk, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne getirilmesi planlana revizyon ile ilgili “Bir yılda çöken bir sistemin neyini rehabilite edeceksiniz? Kökten değişiklik ve güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönüş, tek yoldur" dedi.

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, İstanbul seçimi sonrası konuşulmaya başlanan hükümet sistemi revizyonuna tepki gösterdi. Twitter hesabından bir paylaşım yapan Koncuk, AKP Genel Başkan Yardımcısı Naci Bostancı’nın açıklamaları ile ilgili şunları söyledi:

‘ÇÖKEN SİSTEMİN NEYİNİ REHABİLİTE EDECEKSİNİZ’

“AKP’li Naci Bostancı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin rehabilite edilmesi gerektiğini belirtmiş. 1 yılda çöken bir sistemin neyini rehabilite edeceksiniz? Kökten değişiklik ve güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönüş, tek yoldur. Yoksa siz de altında kalırsınız.”

‘İLK YAPTIKLARI İŞ MAAŞLARINA ZAM OLDU’
”İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, ayrıca Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyelerinin maaşlarına yapılan zam ile ilgili “Cumhurbaşkanlığı bünyesinde kurulan, Bülent Arınç, Mehmet Ali Şahin, Cemil Çiçek gibi isimlerin bulunduğu Yüksek İstişare Kurulunun ilk icraati, 13 bin TL olan maaşlarını 18 bin TL’ye çıkarmak oldu. Memura, işçiye, emekliye, asgari ücretliye gelince kılı kırk yaranlara duyurulur” dedi.

‘BAŞKANLIK SİTEMİ DÖKÜLÜYOR’

Söz konusu kurul ve diğer danışman kadrolarının adamına göre oluşturulan kadrolar olduğunun altını çizen Koncuk, “Sarayda kurulan, politika kurulları, YİK, bir takım başkanlıklar, sayıları normali aşan danışman kadroları, devlet yönetme ile ilgisi olan kadrolar olmaktan çok, adamına göre iş, mantığı ile oluşturulan kadrolardır. O halde bakanlıklara ne gerek var? Başkanlık sistemi dökülüyor” dedi.

Kaynak Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ