15382 görüntülenme17 Ağustos 2017
Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, hükümetin haber bültenine dönen AHaber'in canlı yayın konuğu oldu. 

Kendisine "Meral Akşener'in yeni parti kuracağı konuşuluyor, ne düşünüyorsunuz" sorusu soruldu.Birdenbire yüzü gerildi, tonlaması değişti...

Sert ifadelerle aynen şunları söyledi:

"Artık bir kursa da görsek yani. Yılan hikayesine döndü. Meral Akşener her Ekim'de, Kasım'da ya da Şubat'ta bir parti kuruyormuş. E kursun canım, ne yapalım? Böyle o kadar parti kuruldu ki Türkiye'de. Çok açık söyleyeyim toplum mühendisliğiyle oluşturulmaya çalışılan partiler Türkiye'de tutmuyor. 

Böyle kongre oyunlarıyla, arka planda birtakım çevrelerin desteğiyle ki FETÖ'nün desteğinin olduğunu biliyoruz Meral Akşener'e. Bu şekilde kurulacak partilere millet itibar etmez. Kuracaksa da kursun, görelim canım. Er meydanına gelsin, boyunun ölçüsünü alsın."

Akdağ, MHP'deki kongre sürecini çok iyi hatırlamıyor anlaşılan. Orada FETÖ değil, Ülkücü irade vardı. Son kongrede Devlet Bahçeli'yi seçen 1100 delegenin 600'e yakını, "olağanüstü kongre toplanmalı" diyerek noter onaylı dilekçelerini parti genel merkezine verdiler. Siyasi partiler kanununa göre delegenin beşte birinin imzası ile kongre toplanabiliyordu.

Sonradan durdurulan tüzük kongresine 700'e yakın delege gelmişti. Seçimli kongrede ise değişimden yana tavır koyacak delege sayısının 800'ü aşması bekleniyordu.Sonrasında yaşananlar Türk siyaset tarihine kara leke olarak geçecek cinstendi. 

Medya-iktidar ve koltuğunu kaybetme telaşında olan bir kişinin ortaklığıyla her şey bozuldu.Kısacası; gayri hukuki yöntemler ve saldırılarla MHP kongresi engellenmeseydi, bugün partinin başına Meral Akşener geçmiş olacaktı. 

Ve son olarak... 2011 yılında FETÖ'nün devletin her kademesine sızdığı  eleştirileri karşısında "Fethullah Gülen her dönem tertemiz kalmıştır" diyen Meral Akşener değil Recep Akdağ'dır... FETÖ'nün ele başı Gülen'in kardeşinin cenazesinde en ön safta yer alan Meral Akşener değil Recep Akdağ'dır; hatırlatalım!

Kaynak: Batuhan ÇOLAK/Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ