Yargıtay Başkanlığı, Erdoğan'ın başlattığı kampanya için çalışanlardan miktar belirterek yardım talep etti. Yapılan duyuruda hakimler ve savcılardan en az 1000 lira yatırmaları istendi. ,

GÖNÜLLÜ DEDİLER ZORUNLU OLDU
Yargıtay Başkanlığı tarafından AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın koronavirüs salgını nedeniyle devletin kasasından vatandaşlara yardım yapmak yerine millete giderek başlattığı 'Milli Dayanışma Kampanyası' için çalışanların verilen IBAN hesabına para yatırmasını istedi.

EN AZ BİN LİRA
Yargıtay Başkanı Mehmet Karaca imzalı belgede hakimler ve savcılardan en az bin, çalışanlardan en az yüz lira talep edilmesi dikkat çekti.

SAYMAZ DUYURDU
İsmail Saymaz, "Yargıtay Başkanlığı, hakimler ve savcılardan en az 1000, çalışanlardan en az 100 TL “yardım” topluyor." ifadeleriyle Yargıtay Başkanı Mehmet Karaca imzalı belgeyi paylaştı.

BOTAŞ’TAN ZORUNLU KESİNTİ
Öte yanda Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) corona virüsü için başlatılan ‘Milli Dayanışma Kampanyası’na gönderilmek üzere çalışanların maaşından 400 TL'ye kadar kesinti yapacak. Kesinti çalışanlara resmi bir yazı ile duyuruldu.

400-200 ZORUNLU KESİNTİ
Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi'nin (BOTAŞ) çalışanlarına gönderdiği yazıda ‘Milli Dayanışma Kampanyası'na gönderilmek üzere işçilerin maaşlarından kesinti yapılacağı belirtildi. Çalışanlara gönderilen SMS ve e-postaya göre kapsam dışı personelin maaşından 400 TL, kapsam içi personelin maaşından ise 200 TL kesinti yapılacak. Bu miktarlardan daha az veya daha fazla bağış yapmak isteyen personel durumu yönetime bildirecek. Çalışanlara gönderilen SMS’te Genel Müdür Burhan Özcan’ın ismi yer alıyor.

Kaynak: Ajanslar/ gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ