Ekonomi
17 Kasım 2021 ( 12145 görüntülenme )

Prof Ulusoy 'Oyun Büyük'

Enflasyonun yüzde 20’ye yaklaşmasına rağmen 23 Eylül’de 100 baz puan faiz indiren Merkez Bankası, kurdaki sert artışa rağmen Ekim ayında da 200 baz puanlık indirim yapmıştı. Beklentinin çok üzerinde gerçekleştirilen indirim sonrasında euro ve dolar rekor üstüne rekor kırdı.

"ADINI KOYALIM, YAŞANAN BİR DÖVİZ KRİZİDİR"
Prof. Dr. Veysel Ulusoy'dan yapılan faiz indirimi ile ilgili "Yaşanan tam anlamıyla Kanal İstanbul inşaatına zemin hazırlamadır" dedi. 18 Kasım Perşembe günü yapılacak TCMB toplantısından çıkacak karara ilişkin Cumhuriyet'e konuşan Ekonomist Prof. Dr. Veysel Ulusoy, döviz krizi yaşandığını belirterek şunları söyledi;

‘KANAL İSTANBUL’A ZEMİN İÇİN OYUN OYNANIYOR’
"Yaşanan üçüncü kuşak döviz krizidir, adını koyalım öncelikle bunun. Siyasete endekslenmiş bir faiz indirme inadı ile bu krizde önemli bir aktör olan merkez bankasının tekrar bir indirime gitmesinin sonucunu sanırım Sayın Kavcıoğlu hepimizden daha iyi biliyordur. Yaşanan tam anlamıyla oy kaygısı ve Kanal İstanbul inşaatına zemin hazırlama amacıyla yapılan faiz indirimi oyunudur ve ekonomik gerçeklerden çok ama çok uzaktadır" dedi.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ