AKP’ye yakınlığıyla bilinen Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü yazısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 15 Temmuz’a dair açıklamalarıyla FETÖ’yü akladığını savundu. Söz konusu yazı sosyal medyadan büyük tepki görürken Selvi’nin FETÖ ile içli dışlı geçmişi bir kez daha ortaya saçıldı.Selvi’nin bugünkü, “Kılıçdaroğlu FETÖ’yü aklıyor” başlıklı yazısında geçen ifadelker şöyle;

‘KILIÇDAROĞÜLIU FETÖ’YÜ AKLIYOR’
“Darbeyi önleyen Erdoğan’a FETÖ’nün siyasi ayağı demek, 15 Temmuz’u kontrollü darbe ilan etmek, elinde 15 Temmuz’un kanı olan FETÖ’yü aklamaktan başka bir anlamı olmaz. Kılıçdaroğlu, darbeyi önleyen Erdoğan’ı suçlarken FETÖ’yü aklıyor.”

TEPKİLER BAŞLADI
Selvi’nin bu ifadeleri kullandığı yazısı ardından sosyal medyada büyük tepki oluştu. Sosyal medya kullanıcıları, Selvi’nin Fethullah Gülen’le çekilmiş fotoğraflarını ve daha önceki yazıları ile sosyal medya mesajlarını paylaştı. 

HER YOL VAR
Selvi’nin 17-25 Aralık operasyonlarının hemen öncesinde, 29 Kasım 2013’te yazdığı yazı da sosyal medyada paylaşılanlar arasına girdi. Selvi, söz konusu yazısında AKP ile Cemaat arasındaki dershaneler gerilimine dair yorumda bulunurken Erdoğan’a kızılmasına tepki gösteriyor. Selvi, yazısında Cemaat’in Erdoğan sayesinde en az 15 kat büyüdüğünü söylüyor. Selvi’nin yazısında geçen ilgili bölüm şöyle:

‘ERDOĞAN’IN PAYI ÇOK’
“2004 tarihindeki cemaatin durumu ile bugünkü ulaştığı seviyeyi kıyas ettiğinizde gerçek ortaya çıkar.
El insaf.
En az 15 kez büyümüş hizmet hareketi. Bunda Erdoğan"ın payı hiç yok mu?”

YARKADAŞ: ‘İNSANDA BİRAZ UTANMA OLUR’
Yarkadaş, Abdülkadir Selvi'nin Ekrem İmamoğlu'nun 'Her Şey Çok Güzel Olacak' sloganı ile FETÖ'nün darbe girişimini aynı yazıda kullanarak algı operasyonu yapmaya çalışan yazısına tepki gösterdi. Selvi'nin Fethullah Gülen ile olan fotoğrafını paylaşan Yarkadaş, tepkisini şu sözlerle işfade etti;

‘İNSANDA BİRAZ UTANMA OLUR’
"Günün UTANÇ yazısı yine Abdülkadir Selvi'den... AKP'ye yaranabilmek için ne yapacağını şaşırmış. Yazıyı okurken, Selvi'nin yerine utandım. CHP ve İmamoğlu'nu kötüleyebilmek için 15 yaşındaki Berkay'ın sözlerini bile FETÖ'ye bağlamış... İnsanda bir parça da olsa utanma olur!" dedi.

Kaynak: Ajanslar/Cumhuriyet/gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ