Donald Trump aralarında Lindsey Graham'ın da olduğu cumhuriyetçi senatörlerden bazılarını Erdoğan ile gerçekleşen görüşmeye davet etti. Gazeteci ve FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, Erdoğan - Trump görüşmesindeki kareye çarpıcı bir yorumda bulundu. Twitter hesabından senatörlerle gerçekleşen görüşmeyi değerlendiren Fatih Portakal'ın paylaşımı şöyle:

‘MİLLET MECLİSİ ÖNÜNDE HESAP VERMEYEN ERDOĞAN, ABD’Lİ SENATÖRLER ÖNÜNDE... 

"Millet meclisi önünde hesap verme durumu olmayan #Erdoğan’ın, ABD’de birkaç muhalif senatörle #Trump tarafından bir araya getirilmesi diplomatik bir rezalet. Böyle yapılacağına ABD senatosunda konuşsaydı. Kahrolsun bu emperyalist bağımlılık."

HİLAL KAPLAN’DAN SORU
Öte yanda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump Beyaz Saray'da gerçekleşen görüşmelere ilişkin açıklama yaptı. Gerçekleşen görüşme sonrası Erdoğan ve Trump gazetecilerin sorularını yanıtladı.

ERDOĞAN’DAN HİLAL KAPLAN’A SÖZ
Trump’ın “Türkiye'den sadece dost canlısı gazeteciler sorsun lütfen. Burada onlardan çok yok” demesi üzerine Erdoğan soru hakkını Sabah Gazetesi yazarı Hilal Kaplan’a verdi.

TRUMP'TAN HİLAL KAPLAN'A: SİZ GAZETECİ MİSİNİZ?
Trump da Hilal Kaplan’a “Başkan Erdoğan'a sorunuzu sorabilirsiniz. Gazeteci olduğunuzdan emin misiniz? Türk hükümeti için çalışmıyor musunuz?” dedi.

Kaynak:gerçekgundem/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ