Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifasının ardından kamuoyunun karşısına çıkmayan Berat Albayrak ile ilgili Fatih Portakal'dan dikkat çeken bir paylaşım geldi.

‘130 MİLYAR DOLARA NE OLDU, BİLMEK İSTİYORUM’’
Portakal, "Bir yurttaş olarak, Berat Albayrak’ın halkın parası olan 130 milyar doları nasıl yok ettiğini bilmek istiyorum? Sorumlu bir siyasetçinin hesap verebilir olması çok önemli. Ne var ki insan içinde bile göremiyoruz kendisini!" dedi.

TAŞI KOYDU 'NERDE BU DAMAT'
Öte yanda CHP'li Özgür Özel geçtiğimiz günlerde TBMM'de gerçekleştirdiği basın toplantısında " Süleyman Soylu zil takıp oynuyor diyorlar ama sen İçişleri Bakanısın. Bu devlette yıllarca bakanlık yapmış birisi kayıp. Süleyman Soylu ister sevin ister üzül de damat nerede? İçişleri Bakanı bilmeyecek biz mi bileceğiz?" ifadelerini kullandı. Özgür Özel'in konuşmasından satır başları şöyle oldu:

'BERAT ALBAYRAK’A YIKIP KURTULAMAZSINIZ'
"Enflasyonun kaç olacağını geçen sene AKP tahmin etti. Bakan Albayrak vardı, önce 5 dedi, sonra revize etti 8,5 dedi, en son gitmeden 10,5 olacak dedi. FETÖ’cüler gitti eller FETÖ şampuanıyla yıkandı tertemiz. Şimdi de Damat Albayrak şampuanlarıyla yıkıyorlar elleri. Her şeyi damat yaptı. E damadı sen bakan yaptın. Türk lirasının değersizliğini, enflasyonun yüksekliğini, faiz kurunu, Berat Albayrak’a yıkıp kurtulamazsınız. "

NEREDE DAMAT'
"Albayrak hiçbir şey söylemeden çekti gitti, arkasından kimse konuşmuyor. Arkadaşlar ölünün arkasından konuşulmaz. İstifa eden bakanın arkasından neden konuşmuyorsunuz? Atanmış, kibiri dağları geçen Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun; diyordun ya görevden af talebi kabul edilmiştir. Soruyoruz: Damat nerede? Sayın Binali Yıldırım; İstanbul’u bana bunlar kaybettirdi ‘Üçlü çete’ diyormuşsunuz, İstanbul’u size kaybettiren Berat Albayrak nerede siz biliyor musunuz? Dostuna düşmanına sevenine sevmeyenine sormak lazım: Damat nerede?"

'BU DAMAT NERDE SÜLEYMAN SOYLU'
"Üçlü çete deyince akla geliyor: Sayın Mehmet Muş, Sayın Fatma Betül Sayan Kaya Damat nerede? Hep üzülenlere söylemeyelim biraz da sevinenlere soralım. Her konuda konuşan Bülent Turan; Damat Nerede? Süleyman Soylu zil takıp oynuyor diyorlar ama sen İçişleri Bakanısın. Bu devlette yıllarca bakanlık yapmış birisi kayıp. Süleyman Soylu ister sevin ister üzül de damat nerede? İçişleri Bakanı bilmeyecek biz mi bileceğiz?"

'BEDELİNİ BİZ ÖDÜYORUZ'
"Gümrük Bakanı’na mı sormak lazım acaba? Orman Bakanı’na mı sormak gerek, dağlarda diyorlar. Damat nerede? Bedelini biz ödüyoruz. 128 Milyon lira havaya uçtu gitti. Bu damat hesabı vermeyecekse, onu atayan Recep Tayyip Erdoğan size soruyoruz: Bu damat nerede?"

Kaynak: Cumhuriyet/ gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ