Fatih Portakal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün İstanbul'da 8 miting gerçekleştirecek olmasına ilişkin, "İstanbul zorda mı ki üst üste mitingler yapılıyor?" diye sordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün İstanbul'un 8 ilçesinde miting gerçekleştirecek. Fatih Portakal kişisel twitter hesabı üzerinden, "Cumhurbaşkanı Erdoğan #İstanbul’da 8 yerde konuşacak. Konuşuyor. Her yerde aynı sözler. Haber kanalları hep kendisini veriyor. Aslında seçmeninin zaplayıp kanal değiştirmesine neden olabilir bu durum. Soru şu: İstanbul zorda mı ki üst üste mitingler yapılıyor?" diye sordu.

Erdoğan: 'MHP’Lİ KARDEŞLERİM, NE OLUR AMAN HA OY KAYBI OLMASIN'

İstanbul Maltepe mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, " Ne olur kırgınlık, dargınlık, şu bu değil. AK Parti tabanına sesleniyorum, burada taviz vermememiz lazım. MHP'li kardeşlerime sesleniyorum. Dargınlık, küskünlük yapıp aman ha oy kaybı olmasın." Diyerek seçmen oy istedi. Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

‘BU SEÇİM ELBETTE MAHALLİ İDARELER SEÇİMİ’

“Bu seçimler elbette mahalli idareler seçimi. Şimdi çıkıyor Bay Kemal, ekonomiden bahsediyor. Tamam da belediye başkanı ekonomiyi mi yönetecek, önce o kendi kasasını yönetsin, kendi kasasını. Türkiye'nin ekonomisini yönetmek bizim işimiz. Bunların hepsinin defterleri bizde. Ne durumda olduklarını biliyoruz, ağlanacak halleri var”.

‘NE OLUR KIRGINLIK DARGINLIK KÜSKÜNLÜK YAPIP AMAN HA OY KAYBI OLMASIN’

“Ne olur kırgınlık, dargınlık, şu bu değil. AK Parti tabanına sesleniyorum, burada taviz vermememiz lazım. MHP'li kardeşlerime sesleniyorum. Dargınlık, küskünlük yapıp aman ha oy kaybı olmasın. Ne yapacağız? Oylarımızı bütünleştireceğiz, sandıkta Osmanlı tokadını atacağız” diyerek beka söylemini değiştirdi ve bu seçimin yerel olduğunu belirterek seçmenden oy istedi.

Kaynak: Sputnik News/ Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ