FOX Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, Kemal Kılıçdaroğlu'nun şehit cenazesinde saldırıya uğramasına tepki gösterdi. Fatih Portakal, Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

'BU SALDIRI TETİKÇİ MEDYANIN NETİCESİDİR'
"Aslında #KılıcdaroglunaSaldırı, siyaseten yapılan sorumsuz açıklamaların ve tetikçi medyasının neticesi. Saldırı sadece liderin kendisine değil. Ayrıştıran söylemlerle hedef gösterilen herkese: bugün siyasetçi, yarın gazeteci, öbür günlerde karşı duruş sergileyen her yurttaşa.." diyerek tepki gösterdi.

ŞEHİDİMİZİN CENAZE TÖRENİNDE NELER YAŞANDI?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara Çubuk’ta katıldığı şehit cenazesinde linç girişimine maruz kaldı. Kılıçdaroğlu ile birlikte saldırıya uğrayan CHP Ankara Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Levent Gök, yaşananlara ilişkin açıklama yaptı.

‘İLK ANDAN İTİBAREN BİR GARİPLİK VARDI’

Levent Gök, "İlk andan itibaren bir gariplik vardı. Belli gruplar, kalabalığın içine yerleştirilmiş gibiydi. Bizi tam da o grupların olduğu alana yönlendirdiler. Diğer protokol cenazenin arkasında kaldı. Genel Başkan saldırıya uğrarken, erişemedik. Bize de ayrıca saldırdılar. Bir sokağa girdik, arkamızdan 50-100 kişi kovalıyordu" dedi. Çubuk’ta yaşanan saldırıyı anlatan Gök, şunları söyledi:

‘BİR ANDA GELİŞTİ OLAYLAR’

"Bu kalabalık yoğun bir kalabalık. Bir aşamada Yıldırım Kaya ile birlikte kendimizi bir tarafta bulduk. O kalabalıkta bize de bütün vekillere de saldırı oldu. Biz kendimizi bulduğumuz bu atmosferde, bir sokağa attık kendimizi. Tesadüfen bir araç bulduk, ona bindik. Çubuk’un dışına çıktık. Mansur Yavaş beyle buluşup, birlikte gelişmeleri takip ettik.”

BELLİ GRUPLAR ALANA YERLEŞTİRİLMİŞ’

"Girdiğimiz andan itibaren yoğun bir tepki vardı. Belli gruplar, alana yerleştirilmiş gruplar. Bu tepki giderek, cenazede dahi arttı. Cenaze namazı kılındı mı kılınmadı mı o bile anlaşılmadı. Arkadakiler göremedi. Şehidin cenazesine saygısız bir tutum oldu. Aile çok üzüldü. Şehidin ailesi zaten olayların başından beri hep kınadı olanları.”

‘BAKANLAR BİR TARAFA GİTTİ BİZ AÇIKTA KALDIK’

"Daha sonra bizi tam o saldırgan grupların içine yönlendirdiler. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve devlet görevlileri, arka tarafa gittiler, biz kendimizi orada bulduk. Saldırıya açık hale geldik. Yumruklar, tekmeler. 200 metre kadar mesafe oluştu genel başkanla, araca da ulaşamıyoruz. Genel Başkana ulaşamayacağımızı gördük. Bir sokağa girdik. 50-100 kişi arkamızdan kovaladı. 2-3 tane jandarma onları gördü, önlerini bir an kesince, oradan geçen bir arabaya bindik.

‘ORGANİZE BİR İŞ’

"Çok organize bir iş. Çok net ortaya çıktı. Kalabalıklar, 3-4 ayrı yerde konuşlanmıştı. Bu grupların içine sokulduk. Ankara Emniyet Müdürü, Emniyet Genel Müdürü, Milli Savunma Bakanı, Genelkurmay Başkanı varken oldu bu saldırı. Hepsi cenazedeydi.”

KILIÇDAROĞLU PARTİLİLERE İZİN VERMEDİ
Saldırıya uğrayan Kılıçdaroğlu’nun, 1,5 saat tutulduğu evde ailesine iyi olduğunu bildirdiği, partililerle konuştuğu, Çubuk’a gelmek isteyen vekillere ve partililere izin vermediği ifade edildi.

Zırhlı araçtan Çubuk’tan çıkartıldıktan sonra diğer vekillerle buluşan Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi’ne geldikten sonra önce partililerle bir araya geldi daha sonra MKYK üyeleri ile toplantı yaptı. Kılıçdaroğlu, toplantıda organize bir saldırının söz konusu olduğunu söyledi, herkesten soğukkanlı olmasını istedi.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ