Gazeteci ve sunucu Fatih Portakal, AKP'nin "olağanüstü itiraz" için YSK'ya 3 bavul ile gelmesini sert sözlerle eleştirdi. AKP, YSK'ya "3 bavul delil" getirmiş ve tepki çekmişti. CHP Sözcüsü Faik Öztrak ve ardından Ekrem İmamoğlu, 3 bavul delili FETÖ'nün kumpaslarına benzetti.

AKP’nin YSK’ya bavul çıkarmasına bir eleştiri de Fatih Portakal'dan geldi. Portakal, "FETÖ'nün taktikleri iyi öğrenilmiş ve unutulmamış" diye yazdı. İşte Portakal'ın o paylaşımı:

‘ŞAKA GİBİ’
"Eğer o hayranlık yoksa da #fetönün taktikleri iyi öğrenilmis ve unutulmamış. Neden mi? Karşı tarafa psikolojik üstünlük sağlayalım derken, bu durumun algısını kafalarda oluşturuyorlar, belki farkında da olmayabilirler. #şakagibi" diyerek tepkisini gösterdi.

Tepkiler büyüyor: 'BAVULCULAR'
Kesin olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu, Şişli'de halka seslendi. İmamoğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle;

‘ÖNCEKİ BAVULLA BU BAVUL AYNI ZİHNİYET’
“Ben bugün ekranda çantaları görünce zannettim ki makam sahibi olan insanlar pılını pırtını topladı bir yere gidiyorlar. Meğerse o çantalarıyla itirazı götürüyormuş. Bu çantalarla beraber daha önce adliyeye gidenleri hatırlıyorsunuz. Vatanseverlerimizin canına mal olan o kumpası hazırlayan anlayışı hatırlıyorsunuz değil mi? İşte o çantayı taşıyan kişiler aynı kafa… Ama bu millet bu kumpasa gelmedi gelmeyecek. Ben kimsenin hakkını yemedim, 16 milyon insanın hakkını da yedirmeyeceğim.”

3 BAVUL DOLUSU EVRAK
AK Parti'nin olağanüstü itiraz dilekçesinin yanı sıra belgeler bulunan 3 bavulun da YSK'ya getirildiği görüldü. İtiraz dilekçesinin yaklaşık 50 sayfadan oluştuğu, bavullarda ise delil klasörlerinin yer aldığı belirtildi.

'TÜM OYLAR SAYILSAYDI SEÇİM LEHİMİZE SONUÇLANACAKTI'
YSK çıkışında basın mensuplarına açıklama yapan AK Partili Yavuz, "İBB seçimlerinin iptali ve yenilenmesine ilişkin olağanüstü itirazda bulunmak üzere geldik ve belgeleri YSK'ya sunduk" dedi. "Tüm oylar sayılsaydı seçim lehimize sonuçlanacaktı" dedi.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ