Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Denizli mitinginde Fatih Portakal'ı kastederek "Bir tanesi çıkmış sokağa davet ediyor ahlaksıza bak. Sen ne yapıyorsun, burası Paris mi? Gezi olaylarında, 15 Temmuz'da zaten herkes dersini aldı. Bu tür olaylara girişenler bunun bedelini ağır öderler'' demişti.

‘BAŞLARI KESİLMELİDİR DİYENE BİR LAF YOK MU’

Portakal, kendisi hakkında sarfettiği sözlere Twitter hesabından yanıt verdi. Portakal, "Geziye katılanların başları kesilmelidir" diyen Erkan Tan'ı da hatırlatarak "Başları kesilmelidir” diyene de bir iki laf edilseydi keşke. Her şey bir tarafa,“edepsiz ve ahlaksız” demeseydi iyiydi. ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli'de toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan, Paris’te sarı yelekliler eylemlerini gündemine aldı. CHP'ye yüklenen Erdoğan, " Fransa'da Sarı Yelekler var, CHP orada. Gezi olaylarında Bay Kemal nerede, o da orada. Bu yollara tevessül ettiğiniz zaman bunun bedelini sizlere çok ağır ödetiriz. " açıklamasında bulundu.

İSİM VERİLMEDEN ADRES GÖSTERİLDİ

İsim vermeden televizyonda söylenen ‘protesto’ anlamındaki sözleri de eleştiren Erdoğan, sunucu için ‘Ahlaksıza bak, ahlaksıza bak. Bu ne terbiyesizliktir? Zaten bunlara yargı gereken cevabı verecektir. Ben buna inanıyorum. Sen napıyorsun? Burası Paris mi" diyerek çok ağır tepki gösterdi. Konuşmasında Gezi parkı eylemlerine değinen Erdoğan;

'FRANSA'DA SARI YELEKLİLER VAR, CHP ORADA'

“Nerede ülkemizin aleyhine bir iş varsa, CHP orada. Bir saldırı varsa CHP orada. Nerede Türkiye'yi karalamaya yönelik bir kampanya varsa CHP orada. Fransa'da Sarı Yelekler var, CHP orada. Gezi olaylarında Bay Kemal nerede, o da orada. Bu yollara tevessül ettiğiniz zaman bunun bedelini sizlere çok ağır ödetiriz. Çıkmışlar sokağa davet ediyorlar.

‘AHLAKSIZA BAK’

“ Bir tanesi televizyondan edep fukarası bir tanesi sokağa davet ediyor. Ahlaksıza bak. Ahlaksıza bak. Bunlara yargı gereken cevabı verecektir. Burası Paris mi? Gezi'de herkes dersini aldı. 15 Temmuz'da herkes dersini aldı. Bu ülkede bu tür olaylara girişenler bedelini ağır öderler.” diyerek konuyla ilgili sözlerini tamamladı.

Kaynak: Sputnik News/Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ