Gazeteci Fatih Portakal, Avrasya Tüneli'ne yapılan rekor zammın geri alınmasını eleştirdi. Portakal, "Ulaştırma Bakanlığı, enayi yerine koymaya çalışıyor." dedi.

‘BU ZAM GERÇEK SADECE ERTELENDİ’

Gazeteci Fatih Portakal, Ulaştırma Bakanlığı'nın Avrasya Tüneli'ne yapılan rekor zamma ilişkin, "Yeni ücret tablosu siteye sehven konulmuştur." açıklamasını çok sert sözlerle eleştirdi. Portakal, geri alınan zam ile ilgili "%38’lik zam sadece 2 ay ertelendi. 31 Mart sonrası görüşürüz." yorumunda bulundu. Fatih Portakal'ın kişisel Twitter adresinden yaptığı paylaşım şöyle;

‘İNSAN AKLIYLA DALGA GEÇMEYİN’

#AvrasyaTünel zammı geri alındı. Akılla dalga geçmenin ötesinde enayi yerine koymaya çalışıyor artık @UABakanligi. %38’lik zam sadece 2 ay ertelendi. 31 Mart sonrası görüşürüz. Kanımca bakanlık yetkililerinin azar işitme olasılığı yüksek. Kimden diye sormayın!"

NELER YAŞANIYOR

Ulaştırma Bakanlığı Avrasya Tüneli ücretlerinde artış yapılmadığını açıkladı. Açıklamada "Yeni ücret tablosu siteye sehven konulmuştur" denildi. Sabah saatlerinde Avrasya Tüneli geçiş ücretlerine gece yarısında itibaren geçerli olmak üzere zam yapıldığı ve tek yön geçiş ücretlerinin otomobiller için 32.10 TL, minibüsler için 48.10 TL olduğu haberi gelmişti.

'ZAM YOK, SEHVEN HATA OLDU’

Ulaştırma Bakanlığı’ndan yapılan son dakika açıklaması ile Avrasya Tüneli geçiş ücretlerinde artış yapılmadığı bilgisi verildi. Bakanlıktan yapılan açıklamada “Yeni ücret tablosu siteye sehven konulmuştur” ifadeleri kullanıldı.


NELER OLUYOR?

Ajanslara düşen haberlerde Avrasya Tüneli geçiş ücretlerine yarından itibaren geçerli olmak üzere zam yapıldı. Yeni, zam ile birlikte otomobil geçişleri 32,10 lira, minibüs geçişleri ise 48,10 lira oldu.

23,3 LİRADAN 32,1 LİRAYA

Avrasya Tüneli'nin geçiş ücretlerine bu gece yarısından itibaren geçerli olmak kaydıyla zam yapıldı. Yapılan açıklamada, "1 Şubat 2019 saat 00.00 itibarıyla geçerli olmak üzere Avrasya Tüneli tek yön geçiş ücretleri otomobiller için 32,10 TL, minibüsler için ise 48,10 TL olarak belirlenmiştir" denildi. Avrasya Tüneli'nden geçiş ücreti otomobiller için 23,30 TL, minibüsler için ise 34,90 TL'ydi.

'ZAM YOK, SEHVEN HATA OLDU’

Ulaştırma Bakanlığı’ndan yapılan son dakika açıklaması ile Avrasya Tüneli geçiş ücretlerinde artış yapılmadığı bilgisi verildi. Bakanlıktan yapılan açıklamada “Yeni ücret tablosu siteye sehven konulmuştur” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ