Gazeteci Fatih Portakal, cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugünkü 'Gezi' söylemlerine ilişkin 'İstanbul seçimi için ısınma turları' yorumunu yaptı.

Gazeteci Fatih Portakal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kızılcahamam kampının kapanış konuşmasındaki 'Gezi' söylemlerine ilişkin 'İstanbul seçimi için ısınma turları' dedi. Portakal, Erdoğan'ın ayrıştırıcı söylemlerine devam etmesini olası bir İstanbul seçimi için 'ısınma turu' olarak yorumladı.

FATİH PORTAKAL: İNANDIRICI BULMAMIŞTIM ZATEN

Portakal, "28 gündür duymuyorduk. Bu söylemler başladığına göre Erdoğan olası yeni bir İstanbul seçimi için ısınma turlarına başladı. Bir de Türkiye ittifakı imiş. Hiç inandırıcı bulmamıştım zaten..." dedi.

PORTAKAL: ‘KIZMAYA ZATEN HAKKINIZ YOK’

Fatih Portakal Erdoğan’ın “Diğer ittifaka oy veren vatandaşlarımıza kızmıyoruz” #CBErdoğan: “Diğer ittifaka oy veren vatandaşlarımıza kızmıyoruz” açıklamasın da tepki gösterek ‘kızamaya zetn hakkınız yok’ dedi Portakal’ın açıklaması şöyle; Gereksiz bir cümle: Neden mi? Ne kızma hakkınız var ne de yargılama. Teşekkür mü etmeliyim size ya da lütuf da mı bulunuyorsunuz bana? Gülüp geçtim”.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?
Erdoğan, konuşmasında "Biz bu Gezicileri iyi tanırız. Taksim'de Dünya Kadınlar Günü'nde düdükleri çalanları iyi tanırız. Bizim mücadelemiz CHP'yi oy verenleri bu çarpık zihniyetten kurtarmaktır… Diğer ittifaklara oy veren vatandaşlarımızla ilgili asla bir kızgınlığımız, bir kırgınlığımız söz konusu değil, olamaz. CHP yönetimi başkadır, CHP'ye oy veren vatandaşlarımız başkadır. Bunu birbirinden ayıralım." ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ