Ahmet Davutoğlu'nun yeni parti kurma sürecinde AKP çevrelerinden kendisine yöneltilen suçlamalara verdiği yanıtta, 'konuşursam insan yüzüne çıkamazlar' sözlerinin gündeme oturmasıyla gazeteci Portakal, Davutoğlu'nun bu ifadelerine çağrıda bulundu. Portakal, Davutoğlu'nun meydan okumasına ilişkin şu paylaşımda bulundu:

‘KURU TEHDİDİ BIRAKIN, KONUŞUN’

"Konuşursam değil, zaten konuşmalı. Kuru tehdit ancak rakiplerine yarar. Açıklansın ki neler olmuş bitmiş, kanan kandıran kim öğrenmiş oluruz. Düşünsenize, Davutoğlu, Erdoğan, Babacan, Gül bir konuşmaya başlasa kim bilir neler duyacağız? O günler bugün olmasa da seçim zamanları. Neler oldu acaba? Merak etmiyor musunuz? Hiçbir sır olarak kalmaz. Hele bu durumdayken hiç!" Kaynak: Fatih Portakal Davutoğlu'na çağrıda bulundu!

O DÖNEMDE NELER YAŞANDI

AKP'nin tarihinde ilk kez tek başına iktidar olamadığı seçim olan 7 Haziran’ın hemen öncesinde (5 Haziran) HDP’nin Diyarbakır mitinginde patlayan bombayla olaylar silsilesi başladı. İşte Davutoğlu'nun terörle mücadele konusunda birçok insanı suçladığı "en kritik dönem"de yaşananlar:

:11 Temmuz: KCK, ateşkesi sonlandırdı.
17 Temmuz: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dolmabahçe Mutabakatı’nı tanımadığını söyledi.
20 Temmuz: Suruç’ta IŞİD’li canlı bomba, kendisini patlattı.
22 Temmuz: Ceylanpınar’da iki polis, evlerinde uyurken şehit edildi.
23 Temmuz: IŞİD, Kilis’te sınırdan ateş açtı bir astsubay şehit oldu. Diyarbakır’da bir polis PKK’lılar tarafından şehit edildi.
24 Temmuz: TSK uçakları IŞİD hedeflerini ve Kandil’deki PKK kamplarını bombaladı. Polis de Türkiye genelinde IŞİD, PKK ve DHKP-C operasyonu yaptı.
11 Ağustos: Erdoğan, çözüm sürecinin buzdolabına kaldırıldığını açıkladı.

ŞEHİT HABERLERİ MEMLEKETİ YAKTI

17 Ağustos: Alanya’da halk şehit haberlerinin ardından Kürt vatandaşların işyerlerine saldırdı.20 Ağustos: Lice’de 4 şehit gelmesinden bir gün sonra Siirt’te yola döşenen patlayıcılar askeri aracın geçişi sırasında patlatıldı, 8 asker şehit oldu.
22 Ağustos: Yüzbaşı Ali Alkan, Şırnak’ta karakola düzenlenen saldırıda şehit oldu. Şehidin ağabeyi Yarbay Mehmet Alkan hükümete isyan etti.
5 Eylül: Cizre’de sokağa çıkma yasağı ilan edildi. 20’ye yakın sivil öldü
.6 Eylül: Dağlıca’daki PKK saldırısında 16 asker şehit oldu.
8-9 Eylül: Iğdır’da gümrük kapısını koruyan polislere yönelik saldırıda 13 polis şehit oldu.
20 Ekim: Davutoğlu, Van’daki mitinginde “AK Parti iktidardan indirilirse buralarda terör çeteleri dolaşacak, beyaz Toroslar dolaşacak” dedi.
10 Ekim: Ankara’daki barış mitinginde iki ayrı bombanın patlaması sonucu 103 kişi hayatını kaybetti.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ