Güvenlik
19 Ekim 2018 ( 240 görüntülenme )

Pompeo konuştu!.. 'BİRKAÇ GÜN DAHA VERELİM'

Suudi Arabistan’ın İstanbul Konsolosluğu’na gittikten sonra kendisinden haber alınamayan Cemal Kaşıkçı konusunda Mike Pompeo Başkan Trump’a rapor vermesinin ardından Beyaz Saray’da açıklama yaptı.

‘SUUDİLERE BİRKAÇ GÜN DAHA VERELİM’

Mike Pompeo, Suudi Arabistan temaslarında Riyad’a Kaşıkçı konusunu ciddiye aldıklarının mesajını verdiğini, Suudi Arabistan’ın da bu konuyu ciddiyetle araştırdığına ilişkin güvence verdiğini söyledi. Pompeo “Başkan’a Suudiler'e soruşturmanın tamamlanması için birkaç gün daha vermesini söyledim” dedi.

Pompeo’ya Suudi Arabistan’a yaptıkları soruşturma konusunda neden güven duyulması gerektiği soruldu. Dışişleri Bakanı Suudilerin kendisine Cemal Kaşıkçı konusunda kapsamlı ve şeffaf şekilde soruşturma yapılacağı taahhüdünde bulunduğunu belirtti.

Dışişleri Bakanı Pompeo, Suudi Arabistan ve Amerika arasındaki stratejik ilişkilere dikkat çekti ve adım atmadan önce bu ilişkilerin gözetilmesi gerektiği mesajını verdi.

TRUMP: ‘TÜRKİYE’DEN KANITLARI İSTEDİM’

Başkan Trump dün Pompeo'yla yapacağı görüşmede ilk olarak kendisine Türkiye’nin Kaşıkçı’nın işkence görerek öldürüldüğüne ilişkin elinde olduğunu iddia ettiği ses kaydını soracağını söylemişti. Trump, “Böyle bir ses kaydı varsa eğer, Türkiye’den istedik. Ses kaydı var mı henüz emin değilim. Muhtemelen var” demişti.

Pompeo, Beyaz Saray’da yaptığı açıklamada Kaşıkçı’nın işkence görerek öldürüldüğünü gösteren ses kaydından söz etmedi.

Kaynak: VOA

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ