Genel
29 Ocak 2020 ( 5906 görüntülenme )

Polis Arıyor: 'Tamince Canlı Yayında'

Müşteki olduğu davalara katılmadığı gerekçesiyle hakkında zorla getirme kararı çıkarılan ve Emniyet’in “sanığa ulaşamadık” yanıtını verdiği Fettah Tamince, Acun Ilıcalı’nın Elazığ’a yardım için düzenlediği programa telefonla bağlandı.

ARANAN KİŞİ CANLI YAYINDA

 Canlı yayına telefonla bağlanan Tamince, Elazığ depremzedeleri için başlatılan yardım kampanyasına 250 bin lira bağışladı. Tamince ayrıca 50 depremzede aileyi de tesislerinde, ağırlamak istediğini belirtti.

POLİS ULAŞAMAMIŞ

FETÖ’den açılan iki soruşturmada takipsizlik verilen, bir davada ise beraat ettirilen iş insanı Fettah Tamince; hakkında çıkarılan zorla getirme kararına karşın duruşmaya gelmemişti. Zorla getirme kararını uygulamayan Emniyet, mahkemeye “sanığa ulaşılamadığını” bildirmişti.

Emniyet'in 'bulamadığı' Fettah Tamince, TV8’de Acun Ilıcalı’nın Elazığ depremzedeleri için başlatılan yardım kampanyasına katılarak 250 bin lira bağışladı. Tamince ayrıca 50 depremzede aileyi de tesislerinde, diledikleri zaman ağırlamak istediğini belirtti.

KAÇMAZ: 400 MİLYONU YATIRSIN ŞİKAYETİMDEN VAZGEÇEYİM

Fettah Tamince’nin yaptığı bağışın ardından Emekli Sincan Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz’dan dikkat çeken açıklama geldi. Kaçmaz, sosyal medyada “Acun’u tebrik ediyorum. Emniyet Güçlerinin ulaşamadığı Fettah Tamince’ye bir telefonla ulaştı. Keşke 400 milyon zimmetine geçirdiği paradan fazla Elazığ depremine bağışlasaydı inanın şikâyetimden vazgeçerdim.. Ama bekliyorum eğer bu parayı yatırdığı an şikâyetimi geri alacağım” mesajını yayımladı.

Kaçmaz, Fettah Tamince’ye ilişkin “FETÖ hakkında kitap yazmak için araştırma yaparken, Antalya’daki üniversite kuruluşunda toplanan 400 milyon liranın kayıp olduğunu gördüm. Bunu şikayet ettim, işte Yargıtay’daki dosya bu dosya” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ