Ana Sayfa
04 Haziran 2019 ( 5674 görüntülenme )

Polimetre: 'AKP GÜÇ KAYBEDİYOR'

Denizli’nin Honaz ilçesinde yenilenen seçimde CHP’nin adayı Yüksel Kepenek’in kazanmasını değerlendiren Polimetre çarpıcı bir analiz yayınladı. Yayınlanan analizde “İlginç olan AKP’nin güç kaybettiğinin farkında olmamasıdır” denildi.

AKP’YE BÜYÜK FARK ATTI


Denizli'nin Honaz ilçesinde yenilenen seçimlerde CHP adayı Yüksel Kepenek 10 bin 697 oy ile belediye başkanı seçildi. 3 dönem Honaz'da belediye başkanı olan AKP adayı Turgut Devecioğlu ise 8 bin 359 oyda kaldı. İki isim arasındaki oy farkı 31 Mart seçimlerinde yalnızca bir oydu.

AKP SEÇMENİ CHP’YE DESTEK VERDİ


Seçim sonuçlarına ilişkin bir değerlendirmede bulunan veri analizi kuruluşu Polimetre, “Tablonun incelenmesinden CHP adayının 31Mart2019 seçiminde aldığı oylara ilaveten, AKP’den binden fazla, SP’den 48 oy aldığı hesaplanmaktadır. Ayrıca BTP, VP ve DP seçmeninin de CHP adayına destek verdikleri anlaşılmaktadır” verisini paylaştı.

İSTANBUL SEÇİMİ İÇİN BİR SİNYAL BU

Polimetre “Honaz Seçimini 31Mart’ta 1 oyla kaybeden AKP’nin güç kaybetmekte olduğu bellidir. İlginç olan AKP’nin güç kaybettiğinin farkında olmamasıdır” değerlendirmesinde bulundu. Polimetre raporunda “Haziran2019 Honaz Seçimi, 23Haziran’da yapılacak İstanbul Seçimi açısından önemli ipuçları taşımaktadır” ifadeleri yer aldı.

Kaynak: Yeniçağ:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ