Politika
04 Aralık 2021 ( 1793 görüntülenme )

Planı Değiştirdiler 'Milli Park Uçuruluyor'

Ege kıyılarındaki bir cennet arazi daha imar planı değişikliği ile yapılaşmaya açıldı. Kuşadası Davutlar’daki mülkiyeti Hazine’ye ait yaklaşık 30 dönüm arazi özelleştirme kapsamında satılacak. Satış öncesi son yıllarda sıkça örneğine rastlandığı şekilde imar planı değişikliğine gidildi. Değişiklik Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla onaylandı.

‘TÜRKİYE CENNETİ MİLLİ PARK İMARA AÇILDI’
Türkiye’nin en temiz ve doğal kıyılarına sahip, Akdeniz’den Karadeniz’e kadar tüm Anadolu’da varolan bitki türlerinin doğal olarak bir arada görüldüğü doğa müzesi olma özelliğini taşıyan Dilek Yarımadası Milli Parkı’nın hemen yanındaki arazinin imar planı “fundalık ve zeytin deliceği” statüsünden çıkarıldı. Arazinin imar planı, “TicaretTurizmKonut Alanı, Sağlık Tesis Alanı, Park, Trafo Alano, Kanal ve Yol” olarak değiştirildi.

TÜM İTİRAZLAR RET, ERDOĞAN İMZA, SATIŞ
Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca hazırlanan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planına askı sürecinde yapılan tüm itirazlar reddedildi. İlgili Cumhurbaşkanı Kararı, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2 Aralık’ta imzalandı. Arazinin yakında satışa çıkarılması bekleniyor.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ