Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2561 görüntülenme )

PKK Sitelerinden İsyan Çığlıkları

Bizler sükunetimizi koruyalım ancak ne olup bittiğini de takip etmeli...
  Bestanuce adlı PKK terör örgütü yayın organından Diyarbakır’da isyan çağrısı

Adı geçen web sitesinde yer alan çağrı şöyle:
“Amed Halk İnisiyatifi, Türk devletinin ve AKP hükümetinin savaş politikalarına karşı bu akşam saat 20:30’da başlatılacak ışık yakma ve söndürme, gürültü yapma eylemlerinin yaygınlaşması için herkesin sokağa inip katılması çağrısında bulundu.

Yazılı bir açıklama yapan Amed Halk İnisiyatifi, Türk devletinin ve AKP iktidarının son olarak Medya Savunma Alanlarına yönelik bombardımanları, siyasi soykırım operasyonları ve son olarak Lice’yi yakma girişimi, Kürt halkına savaş ilanı yaptığını açıkla deklare ettiğini belirtti. Bu operasyonlara karşı halkın öz savunma bilinciyle hareket edip kendisini korumasının kaçınılmaz olduğuna da dikkat çeken Amed Halk İnisiyatifi, “Topyekün savaş konseptine karşı topyekün direniş dönemin temel şiarıdır.

Bu çerçevede Amed’te bu akşam saat 20.30’da başlatılacak ışık yakma ışık söndürme ve gürültü eylemlerinin yaygınlaştırılması ve tüm halkın bulunduğu bölgede ve mahallede sokağa inip tepkisini en radikal şekliyle göstermesi artık bir siyasi sorumluluktur. İktidarını kalıcılaştırmak adına AKP’nin bu kirli oyunları ancak ve ancak serhıldan la Kobanê direniş ruhuyla önlenebilir” dedi”.

Halkı kışkırtıcı yayın yapan bu sitenin haberinde geçen “serhildan” halk isyanı anlamında gelmektedir.

Öte yanda Rojacıvan adı ikinci bir PKK terör örgütü web sitesinden de Avrupa’da yaşayan Kürt kökenli insanlarımıza “fedai eylemleri” çağrısı yapılmıştır.

PKK yayın organında yer alan kışkırtıcı çağrı şöyle:
“Yazılı açıklama yapan Apocu Gençlik İnisiyatifi, Kürdistan ve Ortadoğu’da DAİŞ’in Kürtlere saldırmaktan vazgeçmeyip Kuzey Kürdistan’da da saldırdığına dikkat çekerek, “Seçimlerden önce Amed’deki patlama ve en son da Suruç’taki gerçekleştirdikleri katliamda ortaya çıkmıştır ki, artık Avrupa’da da bu gidişata ‘dur’ demenin zamanı gelmiştir. Şimdiye kadar bir şeyler gelişmediyse bu sürecin hassasiyetinden ve Önderlik ile yapılan görüşmelerden kaynaklıydı. Lakin Önder Apo’ya uygulanan ağırlaştırılmış tecrit, Kürdistan ve Türkiye halklarına reva görülen katliamlar bizi bu gidişata ‘dur’ demeye zorlamaktadır” denildi.

‘ÖNDERLİĞİMİZE AÇILMIŞ BİR SAVAŞ’
“Bugün Kürdistan’da olan savaş Önderliğimizin paradigmasının yaşam bulmasına karşı geliştirilmiş bir savaştır. Önderliğin paradigması demek özgür ve onurlu yaşam demektir, şehitlerimizin hayallerinin gerçekleşmesi ve onların yaşaması demektir.

Önderlik paradigmasına yapılan saldırı ve buna karşı açılan savaş bir bütünen Önderliğimize açılmış bir savaş demektir”
ifadelerinin kullanıldığı açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Eğer ki Önderliğimiz bizim hassas noktamız ve kırmızı çizgimiz ise buna cevap vermemiz gerekiyor. Yıllardır bu kadar insanların kanı döküldü ve bugün bu dökülen kanlar sayesinde ‘Kürdüz’ diyebiliyoruz ve başımız dik yürüyoruz. Öyleyse varlığımızı borçlu olduğumuz bu kana neden sahip çıkmıyoruz. Şehitlerimiz, bu mücadeleyi sahiplenmememiz ve düşman Kürdistan topraklarını işgal ederken susmamız için şehit düşmediler. Bizim görevimiz mücadeleyi büyütmek ve şehitlerimizin uğruna şehit düştüğü topraklarımızı özgürleştirmektir”.

AKP, DAİŞ VE KDP’YE UYARI
Medya Savunma Alanlarına yapılan bombardıman Önderlik tecridinde ısrarı göstermektedir. Bu yapılan alçakca saldırılara karşı Kürt gençlerine gerillaya katılıp gerillayı büyütme çağrısı yapıyoruz. Bundan sonra Önder Apo ve gerilla şahsında Kürt halkına yapılan hiçbir saldırı karşılıksız kalmayacaktır.

Avrupa’da yaşayan Kürt gençleri olarak bu gidişata ne zamana kadar seyirci kalacağız! Kendine Kürt diyen, onur sahibiyim diyen, şeref ve namus sahibiyim diyen Kürt gençlerini Avrupa’da da AKP ve alçak DAİŞ çetelerine karşı aktif mücadeleye çağırıyoruz. Kürt gençleri şimdi sokağa dökülmeli ve sokakları bu alçaklara dar etmeli ve cehenneme çevirmelidir.

Bu temelde tüm Kürt gençlerine Önderliklerine, şehitlerine ve insanlık değerlerine sahip çık çağrısı yapıyoruz. AKP ve DAİŞ alçaklarının sokağa korka korka çıkana kadar ve yürüttükleri vahşet politikalarından vazgeçene kadar hiçbir Kürt genci evinde oturmamalı, zamanını boşa harcamamalı ve bir an önce meşru ve demokratik eylemselliğe geçmelidir.
Görünen odur ki, Avrupa’da da kurumlarımız ve insanlarımız tehdit altındadır. Bu tehdidi ortadan kaldırmak için düşmanın üzerine bizim yürümemiz gerekmektedir.”

‘KÜRT GENÇLER SOKAĞA ÇIKIP FEDAİLEŞMELİ’
Kürt gençliğinin, kırmızı çizgisi olan Önderliği tecrit altındayken yaşamına normal devam etmemesi gerektiğini belirten Apocu Gençlik İnisiyatifi, şunları ifade etti:
“Bizler için Önderliğimiz üzerindeki tecrit savaş gerekçemizdir. Bizler Önderliğimizin fedaileri olduğumuzu söylüyoruz ki öyleyiz, öyleyse fedailik Önderliği tecrit altındayken hiç bir şey yokmuş gibi yaşamak demek değildir.

Fedailik sahip çıkmaktır, savunmaktır, direnmektir, yeri geldiğinde uğruna ölmektir. Bugün topraklarımız alçak DAİŞ çeteleri tarafından işgal edilmeye çalışılıyor ve Kürt kadınlarına el uzatılıyor, Kürt gençliği bu alçakların yanına bunu bırakmayacaktır bırakmamalıdır. Bizler daha ne kadar beklemeliyiz, bugün hesap sormayıp ne zaman hesap soracağız. Kürdistan’nın dört bir yanında Önderliğin gençliği, Önderliğin fedaileri eylem yapmaktadır.
Bizler de Avrupa’da yaşayan Önderliğin yoldaşları ve fedaileri olarak burada yaşayan alçaklardan hesap sormalıyız. Herkes bilsin ki, Önderliğin fedai ruhu gençliktir. Avrupa’da yaşayan Kürt gençlerini sokaklara dökülüp fedaileşmeye çağırıyoruz.”

Alınan bilgide söz konusu isyan çağrılarına ilişkin ihbarların duyarlı vatandaşlarımız tarafından emniyet müdürlüklerine iletildikleri öğrenilmiştir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tvfran
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ