Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2455 görüntülenme )

PKK'dan HDP'ye İlginç Talimat!

HDP'ye talimat Kandil'den değil, Suriye'den geldi...
PKK: Meclis’ten Çekilin!
 
Terör örgütü PKK'nın Suriye'deki "Sözde Kuzey Alanları Karargahı"nda bulunan örgüt yönetimi, KCK Yürütme Konseyi Başkanlığı'na, muhtemelen, "HDP'li milletvekillerinin halk ile toplantılar yaparak halkın onayı ile Meclis'ten çekilmesi gerektiği" talimatı verdi. 
 
Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Suriye'deki Siyasi Örgüt Yönetimi ile KCK Yürütme Konseyi Başkanlığı arasında kısmen şifreli olarak bir haberleşme gerçekleşti.
 
Haberleşmede, Suriye'deki Siyasi Örgüt Yönetimi'nin, Türkiye'de yaşanan olaylarla ilgili olarak KCK Yürütme Konseyi Başkanlığı'na verdiği talimatlar tek tek tespit edildi.
 
Buna göre , Suriye'deki Siyasi Örgüt Yönetimi'nin;Türkiye'deki HDP milletvekillerinin Meclis'ten çekilmeyi tartışması, milletvekillerinin toplanarak:
'Bize demokratik siyaset yaptırılmıyor',
'Halkın öz yönetimi kabul edilmiyor',
'Bizi seçen halka 'tek tek hendeklerde öldürülürsünüz' şeklinde propaganda yöntemleri kullanmasını istediği açığa çıktı.
 
Örgütün yine benzer şekilde:
bizim bu şartlarda kalmamızın bir anlamı yoktur’,
‘bize Ankara'da yer yoksa halkımızın öz yönetimlerinin yanındayız' şeklinde ifadeler kullanmaları istediği öğrenildi.
 
Ayrıca,
'Milletvekillerinin halk ile toplantılar' yaparak 'halkın' onayı ile muhtemelen Meclisten 'çekilmesi' gerektiği, bu şekilde davranılarak hem dünyanın ilgisinin çekileceği hem de 'Türkiye'nin 'erken seçimlere' zorlanabileceği, ayrıca Doğu ve Güneydoğu bölgelerindeki spor kulüplerinin, 'Halkımız katliam altında, ailelerimiz, annelerimiz, kardeşlerimiz katlediliyor, bu şekilde liglere çıkamıyoruz' şeklinde ifadeler kullanmaları gerektiği" yönünde öneri ve talimatlandırmada bulunduğu tespit edildi(iha).  

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tvfran
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ