Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2491 görüntülenme )

PKK'dan Büyük Provokasyon!

PKK terör örgütünün dağdaki başı konuştu...
  BU HABER BBC KAYNAKLIDIR
PKK Terör Örgütünün dağdaki başı Murat Karayılan, bölgede devam eden çatışma ve operasyonlar için "14 Aralık itibariyle sürecin yeni bir aşamaya geçtiğini ve bir iç savaş durumunun yaşandığını" söyledi.
Fırat Haber Ajansı'nın aktardığına göre Karayılan "devletin Kürt halkını iradesizleştirmek istediğini" savundu ve "saldırılara karşı direneceklerini" söyledi.
Karayılan ayrıca açılan hendeklerin savunma amaçlı olduğunu ve herkesin bu durumdan mesaj çıkarması gerektiğini" belirtti.
PKK militanlarının henüz şehre inmediğini vurgulayan Murat Karayılan , "direnişin Kürt gençleri öncülüğünde devam ettiğini, kendilerinin de sonuna kadar gençliğe destek olduklarını" söyledi.
Karayılan "Ateşle oynuyorsunuz. Böyle yapmaya devam ederseniz, gerilla da daha da fedaice katılacaktır. Ve artık Kürt halkı ile Türkiye Cumhuriyeti arasındaki bağ tamamen kopacaktır. Siz tank ve toplarla halkımızı ezerseniz, biz artık beraber yaşayamayız." diye konuştu.
'Lozan Antlaşması ortadan kalkıyor'
Karayılan "Özellikle Kobani ve Şengal'in başarısı ile Kürt halkının Orta Doğu'da temel bir aktör olduğu ortaya çıktı. Kürt halkı olmadan bölge yeniden dizayn edilemez (...) Kürt inkârı üzerinde şekillenen Lozan Antlaşması artık ortadan kalkıyor (...) Dolayısıyla, Davutoğlu daha bir yıl önce karar aldıklarını söylüyor ki bu doğrudur. Kobani başarısından sonra, daha Ekim ayı sonunda, Milli Güvenlik Kurulu Toplantısında topyekun savaş kararı aldılar." ifadelerini kullandı.
"Hendek kendini savunmadır. Kürt toplumu kendisini savunmak için hendek açmaya mecbur kalmıştır" diyen PKK’nın dağdaki başı "İşte 'Orada hendek var, PKK var, mecburen müdahale edilmesi gerekiyor ve bundan dolayı müdahale ediliyor' yaklaşımı ile yansıtıyor. Bu doğru değildir" diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Konya'da yaptığı konuşmada PKK'ya yönelik operasyonların bölgede huzur sağlanana kadar devam edeceğini ifade edip "O evlerde, o binalarda açtığınız hendeklerde yok olacaksınız" sözleriyle yaşanılan terör olaylarına tepki göstermişti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tvfran
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ