Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı mücadeledeki tedbirler hakkında bilgi verdi. Vali Münir Karaloğlu, seyahat kısıtlaması devam eden 24 kentten seyahat belgesi olmadan gelenlerin Antalya'ya alınmayacağını duyurdu.

SEYAHAT YASAĞI OLAN YERLERDEN BELGESİZ GİRİŞ YASAK
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seyahat kısıtlaması olan 30 büyükşehirden 7'sinde kısıtlamaların kaldırıldığını ve salgına karşı mücadelede pozitif durum dolayısıyla bu kentlerin arasında Antalya'nın da bulunduğunu anımsatan Karaloğlu, "Hayırlı olsun" ifadelerini kullandı. 
Uyarılarda da bulunan Karaloğlu, saat 00.00'dan itibaren Antalya'ya, seyahat kısıtlaması devam eden 24 kentten seyahat belgesi olmadan gelenlerin kente alınmayacağını belirterek "Kontrol noktalarında tespit edildiklerinde haklarında idari işlem yapılacak ve şehre sokulmadan geri gönderilecek" değerlendirmesinde bulundu.

VALİ 'GELMEYİN'
Öte yanda Burdur Valiliği, Ramazan Bayramı ve yaz tatili nedeniyle Burdur’a gitmek isteyen vatandaşlara, “Bulundukları yerde kalmaları gerekmektedir" uyarısında bulundu. Valilik, ayrıca uyarıyı dikkate almayarak gelecek olanların ise 14 gün süreyle yurt ve pansiyonlarda karantinaya alınacağını duyurdu.

BURDUR’A GELMEYİN

Burdur Valiliği, yaklaşan Ramazan Bayramı ve yaz tatili nedeniyle diğer illerden Burdur’a gelmeyi planlayan için bir uyarıda bulundu. Burdur Valisi Hasan Şıldak’ın da sosyal medya hesabından paylaştığı uyarıda, bayram ve yaz tatili dolayısıyla Burdur’a gelecek vatandaşların, korona virüsü salgını tedbirleri kapsamında Burdur’a girişlerinde 14 gün süreyle yurt ve pansiyonlarda karantinaya alınacakları belirtildi.

14 GÜN KARANTİNA
Valilik, bu süreçte vatandaşların tatil için seyahat etmemeleri ve bulundukları yerde kalmaları gerekliliğine dikkat çekti. Valilik açıklamasında uyarıları dikkate almayarak gelenlerin ise ancak 14 günlük karantina süresinin sonunda, ikametlerine gitmelerine izin verileceğini kaydedildi.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ