18540 görüntülenme 19 Ekim 2021
Gazeteci İsmail Saymaz'a konuşan bir Yargıtay üyesi, yargıda her tarikatın WhatsApp grubu olduğunu belirterek, Hak-Yol yargıda egemenliğini ilan etti. HSK ve Danıştay'ı kontrol ediyor" dedi.

HAK YOL, DANIŞTAY HSK’YI KONTROL EDİYOR
Gazeteci İsmail Saymaz'a konuşan Yargıtay üyesi, "FETÖ'nün yargı ve bürokrasideki yerini Hak-Yol ve Menzil tarikatının doldurduğunu" öne sürdü. “Hak-Yol yargıda egemenliğini ilan etti. HSK ve Danıştay'ı kontrol ediyor. Adalet Bakanlığı ve Yargıtay'da hayli etkin. Üye sayılarının bin civarında olduğu tahmin ediliyor” Yargıtay üyesi, söz konusu durumu Cumhurbaşkanlığı’na ve Adalet Bakanlığına ilettiğini ancak sonucun 'hiç' olduğunu ifade etti.

'NE KADAR DELİL OLURSA OLSUN, CEMAATİN ADAMIYSA DOKUNAMIYORSUNUZ'
Halk TV yazarı İsmail Saymaz, ismini vermediği Yargıtay üyesini anlatımlarını şöyle aktardı: "17-25 Aralık'a kadar Hak-Yol'u duymazdık. 17-25 Aralık'tan sonra FETÖ operasyon yemeye başlayınca dibine kadar bu örgütle hareket edenler 'Bizler Hak-Yol yurtlarında kalmıştık' demeye başladı. Ne kadar delil olursa olsun bir cemaatin adamıysa dokunamıyorsunuz."

'ATAMALARA MÜDAHALE EDİLİYOR'
Yargıdaki her tarikat ve cemaatin kendi WhatsApp grubu olduğunu ve buralarda haremlik-selamlık toplantı yapıldığını söyleyen Yargıtay üyesi, “Atamalara müdahale ediliyor. Devlete değil, kendi çıkarları için çalışıyorlar" dedi.

‘FETÖ GİTTİ İSMAİLAĞA GELİYOR’
Öte yanda CHP Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba ve Gülizar Biçer Karaca ile CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Atatürkçü Düşünce Derneği’nin yeni başkanı Hüsnü Bozkurt ve yeni seçilen yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. Ziyaret esnasında açıklama yapan Veli Ağbaba, Türkiye Gençlik Vakfı’na (TÜGVA) ilişkin iddialara ilişkin “FETÖ gitti İsmailağa geliyor, FETÖ gitti TÜGVA geliyor” ifadelerini kullandı.

‘PARALEL YAPI FETÖ GİTTİ TÜGVA GELİYOR’
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın yönetiminde bulunduğu Türkiye Gençlik Vakfı'na da (TÜGVA) değinen Veli Ağbaba, "TÜGVA denen bir vakıf var. Erdoğan’ın ailesinin yönetmiş olduğu. Vakıf adeta teslim almış durumda. Devlet tarikatlar arasında pay edilmiş durumda. TÜGVA meselesi Türkiye’deki herkesin gördüğü açığa çıkan bir pisliktir. Maalesef TÜGVA geçmişte olduğu gibi paralel yapının bir benzeridir. Şimdi FETÖ gitti, TÜGVA geliyor."

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ