Türkiye'de resmi temaslarda bulunan Yunanistan Başbakanı Alexis Çipras, 48 yıldır kapalı olan Heybeliada Ruhban Okulu'nu ziyaret ediyor. Çipras'ın ziyareti ilk kez bir Yunan Başbakanı'nın okula ziyarette bulunmasıyla öne çıkıyor.

Yunanistan Başbakanı Çipras, Ayasofya’yı ziyaretinin ardından saat 12.00 sıralarında Heybeliada Ruhban Okulu’na geldi. Çipras, Kabataş’tan Heybeliada’ya hareket etti.

İBRAHİM KALIN EŞLİK EDİYOR


Ziyaretinde Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın eşlik ettiği Çipras, okula girdikten sonra mum yaktı. Çipras, okulun içindeki kilisede düzenlenen ayinin ardından Fener Rum Patriği Bartholomeos ile ikili görüşmede bulunacak.

ÜMİT YALIM TEPKİLİ

Geçtiğimiz gün, Milli Savunma Bakanlığı eski genel sekteri Ümit Yalım, yeni atanan Yunan Savunma Bakanı Evangelos Apostolakis’in Türkiye’yi açıkça tehdit ettiğini ancak yetkililerin buna karşılık vermeyip sessiz kalındığını açıkladı.

"İşgalci Yunan Savunma Bakanı Apostolakis Haddini Bilmelidir" başlığı altında belgelerle desteklenen bir uyarı mektubunu kaleme alan Yalım, bu uyarıyı AKP Hükümeti yetkililerine gönderdiği gibi, Türk kamuoyunun tepkisinin bilinmesi için Yunan makamlarına da gönderdi. ‘TÜRK KAMUOYUNUN DİKKATİNE !...’ başlıklı söz konusu yazının giriş bölümünde şu ifadeler yer alıyor;

‘İŞGALCİ KÜSTAH YUNAN’A SES ÇIKARTAN YOK’

“15 Ocak 2019'da Yunan Savunma Bakanlığı'nda yapılan devir teslim töreninde yeni Savunma Bakanı Evangelos Apostolakis açık bir şekilde Türkiye'yi tehdit etmiştir. İşgalci ve küstah Bakan Apostolakis'e bugüne kadar Savunma Bakanı Hulusi Akar veya başka bir hükümet yetkilisi tarafından cevap verilmemiştir.”

‘BU UYARI YAZISI YUNAN MAKAMLARINA DA GÖNDERİLMİŞTİR’

“Tayyip Erdoğan ve Hükümeti üzerine düşen görevi yapmıyor. Bu durum uluslararası ortamda ülkemizin yok sayılmasına neden oluyor. Ülkemizin hak ve menfaatlerine sahip çıkmak maksadıyla, "İşgalci Yunan Savunma Bakanı Apostolakis Haddini Bilmelidir" başlıklı yazı ulusal basın ile birlikte; *Yunan Cumhurbaşkanı'na, *Yunan Savunma Bakanı'na, *Yunan Savunma Bakanlığı'na, *Yunan Dışişleri Bakanlığı'na, *Yunanistan'ın Ankara Büyükelçisi'ne de gönderilmiştir.”

Kaynak: Sözcü/ Yalım

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ