Türkiye'nin dış borçta ve cari açıkta birinci,yüksek enflasyonda Arjantin'den sonra ikinci, döviz rezervi yetersizliği bakımından Arjantin ve Endonezya'dan sonra üçüncü olduğu belirtildi.Doların Türk Lirası karşısında üstünlüğü sürerken, Dünya gazetesinden İsmet Özkul Türkiye'nin ekonomisine dair çarpıcı tespitlerde bulundu.

Özkul, "Cumhurbaşkanı Erdoğan yönetiminin, temel sorunların doğru anlaşılması ve çözümüne dair şu ana kadar verdiği işaretler, ikna edici ve güven verici olmaktan çok uzaktır. Yangının ikide bir tekrar alevlenmesinin bir nedeni de bu güven eksikliği." dedi. İşte ilgili yazı:

‘DURUM OLAĞAN ÜSTÜ’ “Olağanüstü günler yaşıyoruz. Geçen hafta “Kara Cuma”yı yaşadık, yeni haftaya “Kara Pazartesi” ile başladık. Cuma günü doların 6 TL’nin üstüne nasıl bir anda fırlayabildiğini biz daha anlayamamışken, pazartesi 7 TL’nin üstüne çıkmasının şokunu yaşadık. Kurların 2 yılda gitmesinin zor olduğu bir yere 2 günde gittiğine şahit olduk. Piyasaları sakinleştirmeye yönelik resmi açıklamalar pazar gecesi başladı. Sabah Merkez Bankası’ndan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (BDDK), Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) savcılıklara kadar bir dizi kurum, çeşitli adımlarla yangına müdahale ettiler”.

‘BU YANGININ KAYNAĞI NEDİR’

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ