Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın dün açıkladığı dövize endeksli mevduat planına tepki gösteren CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “İktidar dolar euro faiz derken, yine olan parası olmayana oldu. Parası olmayanlar, parası olanların faizini ödeyecek” dedi.

‘OLAN PARASI OLMAYANA OLDU, PARASI OLANLARIN FAİZİNİ ÖDEYECEK'’
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın dün açıkladığı dövize endeksli mevduat planının ardından Dolar/TL kurunda sert düşüş yaşandı. Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan CHP'li Engin Özkoç, “İktidar dolar – euro – faiz derken, yine olan parası olmayana oldu. Parası olmayanlar, parası olanların faizini ödeyecekler. Bu düzeni bitireceğiz! Yoksulluğu bitireceğiz!” ifadelerini kullandı.

‘HESAP SORUN’
Öte yanda AKP eski Milletvekili Metin Külünk de gündemdeki dolar ile ilgili resmi sosyal medya hesabı Twitter'dan bir açıklamada bulundu. Külünk, dövizde yaşanan büyük artışın sebebini, "Ekonomimize operasyon yapıyorlar" açıklamalarını yapan iktidara yakın çevrelere seslendi. Külünk, 'operasyon var' imalarında bulunanlara, "Hesap sorulsun" dedi. Metin Külünk'ün açıklaması:

‘AÇIKLAMA YAPILMADAN ÖNCE KİMLER DOLAR TRAFİĞİ YAPTI’

"Hesap Sorulsun. Ekonomiye operasyon var diyorsak; o zaman operasyon yapanlar buna karşı tedbir alacak Liderin ve kurumların planını da bilmek isterler. Doların indiği saatlerde oluşan trafiğe bir bakılmalı; kriz yönetmede en önemli tedbirlerden biri dolar manipülasyonu yapanların nasıl örgütlendiğini yakalamak ve gereğini yapmaktır. Ve özellikle tedbir hazırlık sürecinde bilgi veya eylem zafiyeti oluşmasın diye gerekli tedbirler alınmalı; suistimal eden varsa gereği yapılmalıdır. Bunu yakalamanın en pratik yöntemi; doların düştüğü süreçte liderin açıklama ve adımlarından önceki trafiği deşifre etmek lazım."

‘DOLAR DÜŞÜYOR MADEM ZAMLAR NİYE BİTMİYOR’
“Dolar yükselince Neyimiz Düşer. Örneğin zam düşmüyor aksine artıyor. Enflasyon artıyor.
Artmayan bir şey kalmıyor. Peki Dolar düşünce?!... Yine düşen bir şey olmuyor. Peki Neden?
Sabah etiketler dövizin düşüşüne ayak uyduracak mı yoksa hazır yükseldi fırsat bu fırsat mı denecek?”

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ