12782 görüntülenme 25 Kasım 2021
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Partili yöneticilerin kısa bir süre önce çok sert eleştiriler yönelttiği Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile yakın temasta bulunması Cumhurbaşkanı Erdoğan, Numan Kurtulmuş, Bakanlar Süleyman Soylu ve Hulusi Akar'ın BAE’ye yönelik açıklamalarını akıllara getirdi.

‘BU NASIL OMURGA’
CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, “AKP'nin BAE Çarkları! Düşmanına teslim oldu, FETÖ'yle birlikte darbe yapmakla suçladığı BAE veliaht prensini törenle karşıladı. Omurga bunun neresinde? İlkeli dış politika neresinde? Hadi gel bunu açıkla Erdoğan?” notuyla Erdoğan’ın bir konuşmasını paylaştı.

YENİ ŞAFAK ‘ŞEREFSİZ BUNLAR’

Tuncay Özkan’ın paylaştığı videoda, Erdoğan’ın dışında, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın geçmişte BAE’yi eleştiren sözleri de bulunuyor. Videoda, dün Beştepe’de Erdoğan tarafından Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nahyan’ın görüntüleri, yandaş Yeni Şafak’ın BAE’ye karşı attığı “Şerefsiz bunlar” manşeti de yer aldı.

BAKAN SOYLU: '15 TEMMUZ ONLARIN TALİMATIYLA OLDU'

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Abu Dabi yönetimiyle özellikle diplomatik ilişkileri askıya almak veyahut da bizim de büyükelçiyi geri çekme gibi bir adımımız olabilir.” açıklamasına yer verilen video klipte, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, “15 Temmuz’un failini kendi ülkelerinde tutuyorlar. Ortakları da Birleşik Arap Emirlikleri… 15 Temmuz’u biz yapmadık, onların talimatıyla oldu.” dediği konuşması da bulunuyor. Videoda Milli Savunma Bakanı Akar’ın, geçmişte yaptığı şu açıklamaya da yer alıyor:

BAKAN AKAR ‘YERİ GELDİĞİNDE HESABI GÖRÜLÜR’
“Bunlar, ister Suriye’de olsun ister Irak’ta olsun bazı terörist grupları, PKK’yı, DEAŞ’ı, YPG’yi desteklemelerinin hiçbir kıymeti harbiyesi yok. Bu Abu Dabi’nin, hepsinin kayıtları tutuluyor. Yeri ve zamanı geldiğinde bunların hepsinin hesabı görülür.”

Kaynak: Ajanslar/ Tuncay Özkan

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ