AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, CHP’nin adayı Mansur Yavaş'ı eleştirerek, "Eskiden kumpas, bant işi FETÖ’ye aitti. Lanet olsun bir sürü insanın ocağını yaktılar. Şimdi bunlara sıra gelmiş demek ki. Bunlara el vermişler. Seçimlere giderken bu pis işleri bırakın. Bunlara emek vermeyi bırakın da biraz proje yazın" dedi.

AK Parti'li Mehmet Özhaseki, 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerine yönelik çalışmaları kapsamında Türkiye Genç İş Adamları Derneği’ni (TÜGİAD) ziyaret etti. Burada yaptığı konuşmada isim vermeden kendisi aleyhine çıkan videoları gündeme taşıyarak, CHP’li Mansur Yavaş’ı eleştiren Özhaseki, şu ifadeleri kullandı;

‘ŞİMDİ HAKKIMDA YENİ BANTLARDAN BAHSEDİYORLAR’


"Bir iki tane belden aşağı vurdular. Eskiden gazetecilerden biri bir şey demiş, onu attılar. Biri bir şey demiş, bir montajla üzerime yamamaya çalıştılar. Şimdi yeni bantlardan bahsediyorlar. Çok merak ediyorum, FETÖ geberdi, kurtulduk, Türkiye’den def oldular diye bakıyorduk. Bunlara el mi verdiler acaba? Eskiden kumpas, bant işi FETÖ’ye aitti. Lanet olsun bir sürü insanın ocağını yaktılar. Emin olun ailesi dağılmış insanlar var, içim acıyor. Şimdi bunlara sıra gelmiş demek ki.”

‘BU PİS İŞLERİ BIRAKIN’

“ Bunlara el vermişler. Seçimlere giderken bu pis işleri bırakın. Bunlara emek vermeyi bırakın da biraz proje yazın. Kafayı hayır işlerde kullanın. Ankara’ya ne yapacaksanız bunu söyleyin, bir beceriniz varsa onu anlatın. Ne yazık ki bunu da göremiyoruz. Bu da üzüntü verici bir hadise diye düşünüyorum" açıklamasında bulundu.

ÖZHASEKİ'NİN VİDEOSUNU YAYINLAMAK YASAKLANMIŞTI

ANKARA 5. Sulh Ceza Mahkemesi’nin kararıyla Mehmet Özhaseki’nin ‘pkklı teröristlere gerilla dediği’ video tüm internet sitelerinde erişime engellendi. Karar şöyle:

T.C. / ANKARA 5. SULH CEZA HÂKİMLİĞİ 2019/1572 D.İş
Konu: İnternet Erişimi Engelleme
ERİŞİM SAĞLAYICILARI BİRLİĞİNE

Aşağıdaki mahkeme kararı gereğince (25 FARKLI WEB SİTESİ’ URL internet sayfasının İnternet Erişimi Engellemesine karar verilmiştir. Karar gereğinin ifası ile sonuçtan hakimliğimize bilgi verilmesi hususunda gereği rica olunur.
Mehmet TELLİ/ Katip/ 94087
Mustafa ÖZOĞUL/ Hakim/ 124675

Erişime engellenen Mehmet Özhaseki’ye ait video konusu şöyle:

Yerel seçimlere sayılı günler kala rakibine yönelik söylemlerini sertleştiren AKP ve MHP ittifakının Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mehmet Özhaseki'nin terörle mücadeleyi eleştirip, teröristler için "gerilla" ifadelerini kullandığı görüntüleri ortaya çıktı.

ÖZHASEKİ: 'TERÖRLE MÜCADELE SİLAHLA YAPILMAZ, ÜLKENİN KAYNAKLARI BÖYLE KULLANILAMAZ'

Kendisini 'milliyetçi' olarak tanımlayan ve 'Ülkücü' kökenden geldiğini söyleyen Özhaseki'nin, Habur rezaletini savunduğu açıklamaları tekrar gündeme geldi. Terörle mücadelenin silahla yapılamayacağını söyleyen Özhaseki'nin PKK'lı teröristler için ise 'Gerilla' tabiri kullanması dikkat çekiyor.”

Kaynak: DHA/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ