Genel
17 Temmuz 2018 ( 1997 görüntülenme )

Erdoğan ve Albayrak'a ÖZEL YETKİ!..

Pazar günü yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Özelleştirme yetkisi Cumhurbaşkanlığı’na verildi.


Pazar günü yayımlanan “Bakanlıklara Bağlı, İlgili, İlişkili Kurum ve Kuruluşlar ile Diğer Kurum ve Kuruluşların Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi” ile Özelleştirme İdaresi Başkanlığı da (ÖİB) yeniden düzenlendi, idareye yeni görevler verildi.

İKİLİ YÖNETİM

İdare, Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Yasa kapsamında Cumhurbaşkanı veya Hazine ve Maliye Bakanı(Berat Albayrak) tarafından alınan kararları da uygulayacak, her ikisinin verdiği görev ve yetkilerle ilgili konularda karar verecek. 

ÖNCEDEN KURUL YETKİLİYDİ

Eski mevzuatta idarenin görevleri arasında “Özelleştirme Yüksek Kurulu’nun kararlarını uygulamak ile Özelleştirme Yüksek Kurulu tarafından verilen görev ve yetkilerle ilgili konularda karar vermek ve gerekli işlemleri yürütmek” vardı. 

Özelleştirme Yüksek Kurulu’nun başkanı ise başbakandı. Şimdi ise kurula da gerek kalmadan, doğrudan Cumhurbaşkanı tarafından verilen görevleri de yapacak. 

SGK'DA DEĞİŞİKLİK

Kararname ile SGK de yeniden yapılandırıldı. Bundan böyle SGK Başkanı, kurumu anayasa ve yasaların yanı sıra Cumhurbaşkanı’nca belirlenen politika ve stratejilere uygun olarak yönetmekle de görevli olacak.

kaynak: yeniçağ/ cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ