CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Binali Yıldırım'ın TBMM başkanıyken AK Parti'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmasını eleştirerek, "Anayasayı ihlal etmekten vazgeç. Bu kadar koltuk meraklısıysan, git bir koltuk sigortası yaptır" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, partisinin Manisa İl Başkanlığı'nda açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik "Sen meşru değilsin" sözlerine cevap veren Özel, TBMM Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'ı hedef aldı.

'ANAYASAYI İHLAL ETMEKTEN VAZGEÇ'

Binali Yıldırım'ın TBMM Başkanı'yken AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmasını da eleştiren Özel, Yıldırım’ın adaylığına şöyle tepki gösterdi;

‘ŞİMDİ BUNU İÇİNE NASIL SİNDİRECEKSİN’


"Binali Yıldırım, anayasayı ayaklar altına alarak, istifa etmeden, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı yarışını meclis başkanlığı sıfatıyla, meclisin forslu arabasıyla, meclisin şoförüyle, danışmanlarıyla, meclisin sağladığı bütün olanakları kullanarak yapmayı nasıl içine sindirecek? Aslında istifa edip etmeyeceğini o da bilmiyordu. Erdoğan 'İstifaya gerek yoktur, tartışma bitmiştir' dedi. Kendisiyle ilgili kararları, kendisiyle ilgili yapacak olduklarını bir tek adama ipotek etmiş birisinden bahsediyoruz. Binali Yıldırım artık gülünç ve içler acısı bir durumdadır.”

‘GİT KENDİNE KOLTUK SİGORTASI YAPTIR’

“Başbakanlığı zamanında 'Koltuk elimde kaldı' demişti. Şimdi de koltuk altımdan gitmesin diye oturduğu koltuktan kalkmıyor. Böyle yarış, böyle rekabet olmaz. Adamın haline gülerler. 'Ben İstanbul'u kazanamayacağım, koltuk altımdan gidecek' dersen, senin acınacak haline gülerler. Binali Bey'e önemli bir çağrımız var. Sigorta şirketleri koltuk sigortaları yapıyor. Sen madem bu kadar korkuyorsun, git kendine koltuk sigortası yaptır.”

‘KOLTUKTAN GÜÇ ALMAK İBRETLİKTİR’

“Anayasayı ihlal etmekten vazgeç. Koltuk altından giderse hiç olmazsa, sigorta şirketi senin zararını karşılar. Oturduğu koltuğa güç vermeyenlerin, oturduğu koltuktan güç alanların, günü geldiğinde koltuktan kalkmamak için düştükleri bu trajik durum hepimiz için ibretliktir. Allah hiçbir siyasiyi Binali Yıldırım'ın düştüğü duruma düşürmesin" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli tarafından Millet İttifakı'na lakap takıldığını belirtip eleştirilerini sürdüren Özel;

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ