37899 görüntülenme08 Aralık 2017
Yılmaz Özdil: PARAMIZI REZA ELİYLE ÇALDILAR

ABD'de devam eden ve Reza Zarrab'ın tanık olduğu "Hakan Atilla davası" Halk Arenası'nda gündeme geldi. 

Yılmaz Özdil, "Reza'nın İran'a gönderdiği her kuruş Türk milletinden çalınmıştır. İhracat yapma fırsatımız çalınmıştır. Halk Bankası'ndan azalan her para ihraç malımızın çalınmasıdır" dedi. 

Duayen gazeteci Uğur Dündar’ın sunduğu Halk Arenası’nda usta yazar Yılmaz Özdil’in konuyla ilgili açıklamaları özetle şöyle:

"REZA’NIN GÖNDERDİĞİ HER KURUŞ TÜRK MİLLETİNDEN ÇALINMIŞTIR"

"Reza’nın İran’a gönderdiği her kuruş Türk milletinden çalınmıştır. İhracat yapma fırsatımız çalınmıştır. Halk Bankası’ndan azalan her para ihraç malımızın çalınmasıdır."

“İDDİA EDİYORUM…”

"İddia ediyorum Reza yırtsın gelsin “Türkiye seninle gurur duyuyor” derler."

"KALE GİBİ BİR TEK BANKA KALDI"

"AKP geldiğinde bankaların yüzde 95’i bizimdi. Bugün ise Türk bankacılık sisteminin yüzde 75’inden fazlası yabancı sermaye. Türkiye’de kale gibi bir banka kaldı. İş Bankası; Mustafa Kemal tarafından kuruldu. Hayatı boyunca bir banka kurdu ve kirlenmedi. Nedeni de CHP’nin dokunmadığı payı. Türk halkına soruyorum. O CHP payı AKP payı olsaydı ne olurdu?"

"BANKALARIMIZ PEŞKEŞ EDİLDİ"

Yılmaz Özdil daha sonra şöyle devam etti: “ABD’deki davayı bırakın. Bankalarımız 29 yaşında eğitimsiz bir rüşvetçiye peşkeş çekildi. Türk milletinin bu şuura sahip olması gerekir.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ