Politika
10 Haziran 2021 ( 4747 görüntülenme )

Özdil Dayanamadı 'Paraşüt'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP grup toplantısında 1955 yılında yapılan Esenboğa Havalimanı için "Ankara'daki havalimanını kim yaptı ya? Biz yaptık" ifadelerini kullanmasının ardından Yılmaz Özdil'den iktidarı kızdıracak sözler geldi.

ERDOĞAN ‘ANKARA’DA HAVALİMANI VAR MIYDI ‘
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayiyp Erdoğan, partisinin grup toplantısında icraatlerini överken, 1955 yılında yapılan Esenboğa Havalimanı için "Ankara'daki havalimanını kim yaptı ya? Biz yaptık. Bundan önce böyle bir havalimanı Ankara'da var mıydı? Yoktu. Çanakkale Havalimanı bizim eserimiz. Bunlar bizim eserimiz. Nissibi köprüsü bizim eserimiz ama onlar Doğu'ya falan gitmezler zaten, bunlar salon sosyetesi olduğu için oralara uzanamazlar. İzmir Milletvekilisin ya İstanbul-İzmir otobanından da mı geçmedin?" ifadelerini kullanmıştı.

ÖZDİL ‘PARAŞÜTLE ATLIYORDUK’
Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, Erdoğan'ın bu sözlerine ilişkin sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.Özdil, yaptığı paylaşımda "Ankara’da havalimanı yoktu, üstünden uçakla geçerken paraşütle atlıyorduk..." dedi.
Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ