4471 görüntülenme 05 Nisan 2022
Yılmaz Özdil, “Dünyanın en çok buğday eden ülkesi olarak, tarımsal gıda ihtiyacının yüzde 35’ini karşıladığımız Rusya’dan ithalat yapıyoruz. Bu 100 yıl sonra silahsız işgal olarak devam ettiğinin de bir göstergesi” dedi.

ŞİMDİ İŞLER TERSİNE DÖNDÜ
Yılmaz Özdil, FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın konuğu oldu. Yeni çıkan kitabı Anka Kuşu’yla ilgili konuşan Özdil, ekonomik gidişatın tersine döndüğünü şu sözlerle ifade etti;

‘TARIM ÜRÜNLERİ İHRAÇ EDEREK FABRİKALAR YAPTIK’
“Rusya burada hepimiz için hazin bir örnek. 1934 yılı itibariyle Rusya’nın tarımsal gıda ihtiyacının yüzde 35’ini tek başına Türkiye karşılıyor. Biz fabrikalar yapıyoruz mesela Sümerbank, Cam Fabrikası, Uçak Fabrikası’nı Ruslara kurdurtuyoruz. Ödemeyi tek kuruş para harcamadan narenciye, portakal, mandalina, üzüm ve inciriyle ödüyoruz.”

‘EKONOMİK İŞGAL ALTINDAYIZ’

“ Bugün dünyanın en çok buğday ithal eden ülkesi haline gelmişiz. Ve bir zamanlar yüzde 35’ini karşıladığımız ülkeden ithal eden hale gelmişiz. Bu 100 yıl önceki silahlı işgalin 100 yıl sonra silahsız işgal olarak devam ettiğinin de bir göstergesi” ifadelerini kullandı.

‘ÇİFTÇİ DESTEKLENMEDEN ÜRETİMİN ARTMASI MÜMKÜN DEĞİL’

Özdil ayrıca, “Sen tarımsal üretimi artırmak istiyorsan, çiftçinin imkanlarını geliştireceksin. Yani çiftçi, köylü milletin efendisiyse. Onun gerçekten efendi gibi yaşanmasının sağlanması lazım. Dünyayı yeniden keşfetmenin alemi yok. Sen bugün mazotu yapmışsın 23 lira, üret üretebildiğin kadar diyorsun. Teknik olarak mümkün değil” dedi.

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ