7190 görüntülenme 18 Kasım 2018
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ Türkiye'nin dış politikası hakkında konuştu. 

Özdağ, "Saray'ın Suriye politikası PKK'ya yardım ediyor. Orada Esad'ın güçsüzleşmesi, terör örgütünün güçlenmesi demek" ifadelerini kullandı. Özdağ’ın açıklamaları şöyle;

‘SARAY'IN SURİYE POLİTİKASI PKK'YA YARDIM EDİYOR’

"Savunma Bakanı, ABD’nin YPG yardımının kabul edilemeyeceğini söylüyor. Bugüne kadar ettin de bundan sonra mı etmeyeceksin? Buraya gidene kadar sen bu tırlara ne yaptın? Bu tırların ulaşmasını engellemek için hangi adımı attın? Bütün bunlar devam ederken sen Türk Milleti’ne Suriye’deki sorunu PKK değil de Beşar Esad olarak anlattın. Esad’ı zayıflatmaya çalıştın. 

Objektif sonuç olarak Beşar Esad’ı zayıflatmaya çalışan her adım PKK’ya yardımdır. Yani Saray’ın Suriye politikası PKK’ya yardım sağlıyor."

“DİYANET İŞLERİ BAŞKANI'NI FESLİYE İSTERSEN BİR DAHA GÖNDER HALK ARTIK YEMİYOR"

"Ekonomik krizin konuşulmaması ve sahte bir kutuplaşma için bu tür konuları ortaya atıyorlar. Biz konuşmayınca üretimde bir yükselme oluyor mu?Sahte gündemler üzerinden halkı uzun süre manipüle ettiler ama artık edemiyorlar. Bu tarz şeyleri gündeme getirip kutuplaşma yaratmak istese de, vatandaş cebine bakıyor ve bunları görüyor. İstersen Ali Erbaş’ı tekrar fesliye yolla, vatandaş artık bunları yemiyor. Yandaş medyada bile işten çıkarmalar başladı."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ