Eski AKP Manisa Milletvekili ve Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, dün kılınan Cuma namazının ardından ibadete açılan Ayasofya'ya ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özdağ, “Hepimiz biliyoruz ki bu bir siyasi tasarruf, hedefi de Fatih'in vasiyetini yerine getirmek değil, birilerinin siyasi ömrünü uzatmak” ifadelerini kullandı.

‘OYLAR ERİYOR, İKTİDAR KIVRANIYOR’
Sosyal medya hesabından isim vermeden eski partisini eleştiren Özdağ, “İktidarın oyları eridikçe değerler siyasetine yöneliyor, çünkü ülkeyi içine düştüğü durumdan kurtaracak bir projeleri yok. Politik başarısızlıkları TV ekranlarına doldurulan propagandist hocalar ve insanların dini duygularına hitap eden sembolik hamlelerle örtmeye çalışıyorlar. Ama örtülmüyor .Vatandaşın gündeminde, pahalılık, enflasyon, ekonomik kriz, demokrasiden uzaklaşma, yargının siyasallaşması, terör ve bölücülük var. İktidar ise ‘bak cami açtım, boş ver ekonomik krizi buraya odaklan' diyor” ifadelerini kullandı.

‘HEDEF BİRİLERİNİN SİYASİ ÖMRÜNÜ UZATMAK’
“Bu ülkede kimse Ayasofya’nın açılmasına bir şey demez” diyen Özdağ, “Kimi çevrelerden gelen eleştiriler açılmasına değil, istismar edilmesine. Çünkü hepimiz biliyoruz ki bu bir siyasi tasarruf, hedefi de Fatih’in vasiyetini yerine getirmek değil, birilerinin siyasi ömrünü uzatmak” açıklamasında bulundu.

‘HER ŞEYLERİ, BİR KİŞİNİN BEKASI İÇİN’
Türkiye'nin geleceğinin ipotek altına sokulduğunu ifade eden Özdağ, “Bugün ülkenin kaderi açısından Ayasofya’nın açılmasından daha önemli şeyler oluyor. Ülkenin zenginlikleri parsel parsel satılıyor, Türkiye’nin geleceği ipotek altına sokuluyor, elli yılda ödenmeyecek borçların altına giriliyor, yargı adalete değil giderek siyasete hizmet eden bir aygıt haline geliyor, korku siyasetiyle toplum konuşamaz hale getiriliyor, ülkenin bütün imkânları bir kişi iktidarını sürdürsün diye kullanılıyor” dedi.

‘FATİH’İN FETTİĞİ TOPRAKLARI PARSEL PARSEL SATTILAR’
Ayasofya'da kılınan Cuma namazının bir gösteri olarak değerlendiren Özdağ, şu ifadelere yer verdi; Fatih'in fethettiği toprakları parsel parsel yabancılara satıp sonra da cami açmakla övünmenin bir anlamı var mı? Ülkeyi borç batağına saplayarak, özgürlük ve bağımsızlığını ipotek altına aldıktan sonra binlerce cami açsanız ne olur?

‘BU NE DİNDİR NE DİNDARLIK’
"Bu ne dindir, ne dindarlıktır. Ayasofya’yı açarken bile muhalefeti nasıl ofsayta düşürürüz hesabı yapılıyor. Şu şu parti başkanlarını çağırdık gelmediler diyecekler. Bu bir namaz değil ki bu bir gösteri, siyasi bir propaganda, caminin siyasete alet edilmesi. Ne yazık ki, bugün Ümmet deyip her çirkinlik yapılıyor. Dini kavramlar, dinin kendisi ve amaçları için değil, siyasi bir kadronun çıkarları için kullanılıyor. Ayasofya’da bu çıkarcı anlayışın son kurbanlarından biri. Lakin artık mızrak çuvala sığmıyor, Ayasofya’nın açılması hiç bir şeyi örtemiyor, tam tersine bazılarının içlerindeki samimiyetsizliği teşhir ederek, gözler önüne seriyor” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ