Genel
09 Eylül 2018 ( 116 görüntülenme )

Erdoğan'a can alıcı soru: 'NEDEN YOK'

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Halk TV'de yayınlanan Fatih Ertürk'ün sunup yönettiği Türkiye Nereye programının konuğu oldu. Canlı yayında Tahran'da Türkiye, Rusya ve İran arasındaki zirveyi değerlendiren Ümit Özdağ, çarpıcı açıklamalarda bulundu. 


'BİLDİRİDE PKK YOK, PYD YOK'

PKK'nın kritik zirvede terör örgütü olarak görülmediğine dikkat çeken Özdağ, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın ateşkes çağrısının da doğru bir hamle olmadığını söyledi. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

'RUSYA İÇİN PKK TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİL Mİ'

"Ortaya bir bildiri çıktı. Burada Erdoğan haklı olarak PKK/YPG'nin terör örgütü olmuş olduğunun üzerinde durmuş olmasına rağmen bildirinin dördüncü maddesinde PKK'nın sayılmadığını görüyoruz. DEAŞ ve DEAŞ bağlantılı tüm teşebbüslerin ortadan kaldırılmasından bahsediliyor. PKK'nın Rusya ve İran tarafından bir terör örgütü olarak algılanmadığını gördük." 

'TERÖR ÖRGÜTLERİYLE ATEŞKES KAVRAMI YANLIŞ…'

“Terör örgütleriyle ateşkes kavramı yanlış bir kavramdır. Çünkü siz terör örgütleriyle ateşkesi önerirseniz yarın başkaları da size terör örgütleriyle ateşkes yapmanızı önerir.”

'ZİRVEDE OLUMLU TEK ŞEY; AYRILIKÇILARA KARŞI KARARLILIK'

"Bütün bu bildiride olumlu olarak çıkabilecek tek sonuç ikinci maddenin son cümlesi: Komşu ülkelerin ulusal güvenliğini zayıflatmaya amaçlayan ayrılıkçı gündemlere karşı kararlılıklarını ifade etmişlerdir. Tabi bu çok duyduğumuz bir şey ama bir sonuç etkisi var mı? Hayır yok. Ama söylem düzeyinde eğer Tahran'dan Türkiye için olumlu ne çıktı derseniz bu çıktı."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ