Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 14029 görüntülenme )

Özdağ'dan MHP İçin Büyük Çıkış!

Son durum: Bahçeli bir yana MHP bir yana!

ÖZDAĞ: MHP'NİN RESMİ SİYASETİNİ BİZ TEMSİL EDİYORUZ

Ege Türk TV'de SONSÖZ programına katılan Gaziantep Milletvekili ve MHP Genel Başkan adayı Özdağ, "Şimdi bakıyoruz ki başkanlık değil başkancı rejim isteniyor. Yani otoriter başkanlığa başkancı deniyor, yani Reis rejimi kurulmaya çalışılıyor" diye konuştu.

Yeniçağ'da yer alan habere göre; "Bahçeli, 'Başkanlık' dediği andan itibaren MHP'nin resmi tezini savunmuyor" diyen Prof. Dr. Özdağ'ın sorularıma verdiği yanıtlar şöyle:

Siz 10 yıl önce de ihraç edilip Bahçeli'nin daveti ile tekrar MHP'ye geri döndünüz. Bahçeli başkanlık için ne düşünüyor?

"MHP Parlamenter demokrasiyi benimsemiş bir partidir ama bunun ötesinde başkanlığın hep gizli bir federasyon projesi olduğunu ve önce başkanlık arkasından federasyon istediği açık. AKP'nin PKK açılımı sürecinde İmralı'da Öcalan ile yaptığı pazarlıklarda çok açık bir şekilde başkanlık ve özerk bölge ya da federe bölge pazarlığı içinde olduğu biliniyordu. MHP ve Sayın Bahçeli, başkanlığa çok sert bir tavırla muhalefet etmiş, Türkiye'yi bölünmeye sürükleyeceğinin altını çizmiştir. Bahçeli'nin son 10 yıldır yaptığı bu açıklamalar MHP web sitesinde var.

Eğer MHP'nin resmi siyasetini kim temsil ediyor derseniz, ben, Yusuf Halaçoğlu, Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, Balıkesir Milletvekili İsmail Ok ve Isparta Milletvekili Nuri Okutan temsil ediyoruz. Ülkücü tabanın sesi olmak durumundayız."

Devlet Bahçeli MHP'yi temsil etmiyor mu?

"Devlet Bahçeli, 'Başkanlık' dediği andan itibaren MHP'nin resmi tezini savunmuyor demektir. Nasıl oluyor derseniz; demek ki bazen oluyormuş! Türkiye'nin sonucu belli olmayan bir maceranın içerisine başkanlık, federasyon ve bölünme macerasına sürüklenmesine izin veriyor.

Bizim Türk Milleti önünde Meclis'te yemin etmiş Türk Milliyetçisi milletvekilleri olarak böyle bir maceraya sürüklenmesine ortak olmamız söz konusu bile değil".

 

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ