Genel
13 Kasım 2019 ( 889 görüntülenme )

Özdağ: 'KÜLLİYEN ZARAR'

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, AKP’nin Suriye politikalarının Türkiye’ye büyük zararlar verdiğini belirterek, iktidarın Beşar Esad’ı devirme politikası olmasaydı ülkemize kayıtlı 3,8 milyon, kayıtsız 1,5 milyon Suriyeli gelmeyecekti. Türkiye, sığınmacılar için en fazla para harcayan ülke olmayacaktı” dedi.


BÜYÜK ZARAR

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, AKP iktidarının Suriye politikasına tepki göstererek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Suriye’de Beşar Esad’ı devirme isteği yüzünden Türkiye’nin büyük zarar gördüğüne dikkat çekti.

PKK/PYG KORUMA ALTINDA

"ABD’nin Barış Pınarı Harekatı öncesi bölgeden çekilir gibi yaptığını, ancak şu anda terör örgütü PKK/PYD’yi koruduğunu söyledi.İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında şu ifadeleri kullandı:

'ZARAR GÖRÜYORUZ'

"AKP’nin Beşar Esad’ı devirme politikası olmasaydı ne El Nusra olacaktı, ne de IŞİD olacaktı. IŞİD olmasaydı. Suruç’ta 34, Ankara’da 102, İstanbul Sultanahmet’te 10, Beyoğlu’nda 5, Gaziantep’te 53 ve Atatürk Havalimanı’nda 36 kişi IŞİD tarafından katledilmeyecekti. IŞİD, 2 askerimizi yakarak şehit edemeyecekti."

'OLAN BİZE OLUYOR'

"AKP’nin Esad’ı devirme politikası olmasaydı Fırat Kalkanı operasyonunda 67 şehit 145 yaralı, Afrin operasyonunda 53 şehit 225 yaralı vermeyecektik. AKP iktidarının Beşar Esad’ı devirme politikası olmasaydı ülkemize kayıtlı 3,8 milyon, kayıtsız 1,5 milyon Suriyeli gelmeyecekti. Türkiye, sığınmacılar için en fazla para harcayan ülke olmayacaktı, yılda 2,8 milyar dolar daha az faiz ödeyecekti. Gaziantep’te askerden yeni dönen ve kardeşini evlerinin önünde döven bir grup Suriyeliye müdahale eden Necati Bağcı, omuzundan bıçaklanıp ölmeyecekti."

ABD ASKERLERİ, PKK/PYD'YE KORUMA SAĞLIYOR"

"29 Ekim’de Astana’da Türk, Rus ve İranlı dışişleri bakanları ortak bir açıklama yaptılar. Açıklamanın son paragrafında Suriyeli sığınmacılar Suriye’ye döndükleri zaman asıl başlangıç yerlerine dönecekler. Bu açıklama Türk Dışişleri, bakanlığının sitesinde yok Rusların sitesinde var. Türk Dışişleri Bakanlığı BM Daimi Temsilciliğine talimat vererek bu belgeyi BM güvenlik konseyinde yayınlattılar. 

SIĞINMACI RAPORU GİZLENİYOR

"Özetle, siz Suriyelilerin nereden geldiyse oraya dönecekleri uluslararası toplantıda kabul edip BM güvenlik Konseyi’nde yayınlatırsanız hangi 2 milyon Suriyelinin yerleştirilmesinden bahsedebilirsiniz?"

Geri çekilir gibi yapan ABD ordusu eski konumuna gelip teröristlere kol kanat geliyor. Saray, bir kez daha kandırılmış görülüyor PKK/PYD yapılan anlaşma gereği çekilmesi gerekirken eski konumlarına geldi. Bu bağlamda ölü bir proje olan şehir kurulması gerçekleşebilecek mi? Hiç sanmıyorum"

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ