AKP'den istifa ederek yeni parti çalışmalarına hız veren Ahmet Davutoğlu'na yakın kaynaklar "Biz en çok AKP’den daha sonra HDP’den daha sonra MHP’den oy alıyoruz" dedi.

ÜÇ PARTİDEN DAVUTOĞLU’NA OY GELİYOR

AKP’den istifa eden ve yeni parti kurmak için çalışmalarını sürdüren eski başbakan Ahmet Davutoğlu’na yakın kaynaklar, “Biz en çok AK Parti’den daha sonra HDP’den daha sonra MHP’den oy alıyoruz. Bu üç yerden çok oy alıyoruz” dedi.

‘MHP AKP VE HDP SEÇMENİNDEN DAVUTOĞLU GEÇİŞ VAR
Davutoğlu’na yakın yetkili anket sonuçlarına ilişkin, “Bizim masamızda bizim dışımızda anket firmalarının yaptırdığı anketler var. Yüzde 8’in üzerinde oy gözüküyoruz. Yüzde 8.3 gözüküyoruz. Bizim hedefimiz yüzde 50 artı 1’i tek başımıza nasıl alırız, bütün hedefimiz bu. Biz en çok AK Parti’den daha sonra HDP’den daha sonra MHP’den oy alıyoruz. Buradan çok oy alıyoruz, bu üç yerden çok ciddi bir şekilde bize karşı teveccüh var” ifadelerini kullandı.

AKŞENER DE SÖYLEMİŞTİ

Yeni parti oluşumlarına ilişkin soruya cevap veren İYİ Parti lideri, partisinden kurulması ön görülen partilere oy gitmediği belirtirken, elindeki son anket sonuçlarını da açıkladı.Partisinin oy oranının yüzde 10.6 ile 11.1 bandında olduğunu ifade eden Akşener, Babacan ve Davutoğlu'nun kuracağı partiye AKP ve MHP'den oy gittiğini dile getirdi. MHP'nin 'MHP'liyim' diyenlerin oy oranının yüzde 4 civarında olduğuna dikkat çeken Meral Akşener, MHP'ye oy veren AKP'li seçmenin yeni partilere yöneleceğini söyledi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ