4612 görüntülenme 16 Kasım 2021
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ankara’da partisinin İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu. Babacan, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin, "Cumhur İttifakı'nın ortağı olsak da işlevimiz ve sorumluluğumuz muhalefettir" sözlerini eleştirdi. Konuyla ilgili açıklama şöyle;

‘SAYIN BAHÇELİ, O KADAR KOLAY DEĞİL YA…’
“Ben buradan Sayın Bahçeli’ye de seslemek istiyorum. Sayın Bahçeli, o kadar kolay değil ya, bu sorumluluktan o kadar kolay kaçamazsınız. İşinize gelince iktidar ortağı olup da işler kötüye gitmeye başlayınca, ‘ya zaten biz muhalefettik’ diye bu işin içinden sıyrılamazsınız. Küçük, müçük farketmez, siz bu iktidarın ortağısınız.”

“KAÇAMAZSINIZ BİZ BUNU SIK SIK HATIRLATACAĞIZ, ‘ORTAKSINIZ’ DİYECEĞİZ”
* Meclise gelen her türlü kanun teklifine destek veren, iktidarın getirdiği her teklife ‘evet’ diyen sizsiniz. Bir sonraki seçimlerde cumhurbaşkanı adayınız olarak peşinen yine Erdoğan’ı ilan eden de sizsiniz. “

‘YAN YOLLARA KAÇMAYIN’

*Siz bir siyasi partinin genel başkanısınız. Bir siyasi partinin genel başkanı olarak, kendinizi değil de, bir başka siyasi partinin Ak Parti’nin genel başkanını ‘adayımızdır’ diye açıkladıktan sonra nasıl dönüp de ‘Bizim işlevimiz de sorumluluğumuz muhalefettir’ diyebiliyorsunuz. Ben anlamıyorum bunu. Hiç bir mantıksal bütünlük yok bunda. Ne var? Yan yollara kaçma hazırlığı var.

‘SİZ İKTİDARIN ORTAĞISINIZ’

* İktidarın bütün nimetlerinden faydalanalım, iktidara ortak olmanın her türlü nemasının sahibi olalım, ama böyle krizmiş, şuymuş, buymuş, bunlardan bahsedilince, ‘zaten biz muhalefettik’ diyelim. Kaçamazsınız biz bunu sık sık hatırlatacağız, ‘ortaksınız’ diyeceğiz.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ