11914 görüntülenme 08 Ocak 2022
Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, iktiran ekonomik politikalarını eleştirdi. Babacan, ''Bu ülkenin bir numaralı sorunu, şu anda ülkeyi yönetenlerdir'' ifadelerini kullandı.

VAN MİNIT GELİYOR
DEVA Partisi'nin İstanbul Beşiktaş 1. Olağan İlçe Kongresi yapıldı. Kongrenin açılışında konuşan Ali Babacan, ''Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Türkiye tarihinde enflasyonu en düşük seviyelere indiren yönetim biziz' diyor. Kendisine önce ‘Bir dakika’ demek istiyorum. ‘One minute.’ Ayrıca gelecek, onu hep beraber sandıkta söyleyeceğiz.” Dedi.

‘'4 YILDIR AYNI TERANE, AYNI MASAL’'
Erdoğan'ı hedef alan Babacan, ''4 yıldır aynı terane. 4 yıldır aynı masal. Her defasında ‘enflasyonu düşüreceğiz’ diyor, her defasında enflasyon daha da artıyor. Maşallah, çok kararlı... Öyle ‘Ben kararlıyım’ demekle olmuyor bu iş. Sürekli hayal satıyor'' dedi.

‘'ÜLKENİN BİR NUMARALI SORUNU ŞU ANDA ÜLKEYİ YÖNETENLERDİR’'
''Bu ülkenin bir numaralı sorunu şu anda ülkeyi yönetenlerdir'' Babacan, ''İktidar kendisini iyice Beştepe’ye hapsetmiş durumda. Sokağın derdini bilmiyor. Koskoca ülkenin kaderi, Beştepe’nin etrafında kümelenen dar bir grubun günlük, anlık çıkarlarına endekslendi. Çünkü onlar kuvvetli bir lobi. Cumhurbaşkanı sadece onların sesini duyuyor. Onlar Beştepe’de sağda solda etrafta, telefonun ucunda. İstikrar deyince, ‘Koltuğumda istikrarlı bir şekilde oturayım’ diyorlar. Güvenden anladıkları da sadece kendi iktidarlarının güvenliğidir” şeklinde konuştu.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ