ORC araştırma şirketi, 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin olarak Ankara, Antalya, Isparta, Zonguldak, Bartın ve Çankırı'da yaptığı anketin sonuçlarını açıkladı. Sonuçlarda kararsız seçmenlerin oranı dikkati çekti.

MANSUR YAVAŞ 5 PUAN ÖNDE

Hükümete yakınlığı ile bilinen ORC’nin son anketine göre, Cumhur İttifakı Ankara ve Antalya’yı kaybediyor. Başkent’te Mansur Yavaş, Mehmet Özhaseki’nin 5 puan, Antalya’da ise Muhittin Böcek Menderes Türel’in yaklaşık 2 puan önünde.

MANSUR YAVAŞ: %41.9

ORC araştırma şirketi, 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin Ankara, Antalya, Isparta, Zonguldak, Bartın ve Çankırı'da yaptığı anketin sonuçlarını açıkladı. Son araştırma verilerine göre, Ankara'da Mansur Yavaş, yüzde 41,9'luk oy oranıyla AKP'nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki'nin 5 puan önünde. Özhaseki’nin oy oranı yüzde 36,8. Ankara'daki seçmenin yüzde 19'u ise kararsız.

“ANTALYA’DA MUHİTTİN BÖCEK ÖNDE”

Antalya'da ise Muhittin Böcek, yüzde 40,5 oy oranıyla AKP Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in önünde. Türel'in oy oranı ise 38,7… Zonguldak Bartın ve Isparta’da MHP, Çankırı’da ise AKP’nin adayları önde görünüyor.

AKP'nin de aday çıkardığı Isparta'da, MHP adayı ve mevcut Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın yüzde 42,7 oy oranına ulaşırken, onu yüzde 36,1 oy oranıyla AKP adayı Şürkü Başdeğirmen takip ediyor.

Zonguldakta, MHP adayı Hamdi Ayan yüzde 30,4 oy oranıyla CHP adayı Şenol Şanal'ın önünde. Bartın'da MHP adayı ve mevcut Belediye Başkanı Cemal Akın, yüzde 53,1 oy oranıyla açık ara önde görünüyor. Çankırı'da da AKP adayı ve mevcut Belediye Başkanı Hüseyin Boz, yüzde 39,5 oy oranıyla diğer adayların önünde.

Kaynak: Yeniçağ/ Cumhuriyet/ ORC

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ