Politika
17 Ekim 2021 ( 5210 görüntülenme )

ORC 'Ne Dediysek O'

ORC Araştırma Genel Müdürü Mehmet Pösteki, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın anket şirketlerine ilişkin olarak yaptığı açıklamaya yanıt verdi. Pösteki ‘Cumhurbaşkanı yanlış bilgilendiriliyor’ dedi.

ERDOĞAN ‘ANKETLER DOĞRU SÖYLEMİYOR’ DEMİŞTİ
Erdoğan bu sabah yurt dışı gezileri öncesi hava alanında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı; “Anketlerle millete psikolojik operasyon çekme çabaları her zaman olmuştur. Biz bunlardan bıktık, bunlara da alışığız. Kamuoyu araştırma ve anket şirketlerine benim güvenimin kalmadığını hatırlayın daha önce de açıklamıştım. Son seçimlerde sonuçları bırakın bileni yakın tahminde bulunan şirket bile çıkmadı. İşte şahsımın Cumhurbaşkanı seçildiği o seçimlerde bunu çok açık net gördük.”

ORC ‘CUMHURBAŞKANI YANLIŞ BİLGİLENDİRİLİYOR, SONUÇLAR DOĞRU’
AKP'ye yakın anket şirketi ORC Araştırma Genel Müdürü Mehmet Pösteki, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "2018 seçimlerinde, istatistik bilimini şaşırtacak derecede doğru sonuçlar bulduğumuz, İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un da katıldığı A Haber canlı yayınında açıklanmıştı Ardından onlarca yayın organında başarımız konuşuldu. Boşuna demiyoruz Sn.Cumhurbaşkanı yanlış bilgilendiriliyor diye" ifadesini kullandı.

ORC SON ANKET ‘ Z KUŞAĞI AKP YÜZDE 11.4’
ORC Araştırma'nın Z kuşağı anketinde AKP oylarındaki düşüş dikkat çekmişti.ORC Araştırma Şirketi, Z kuşağı olarak değerlendirilen 1997-2005 yılları arasında doğan kişiler ile yaptığı anketin sonuçlarını dün açıklamış; ankete, AKP'nin oyları damga vurmuştu. 1997-2005 yılları arasında dünyaya gelen yurttaşlara yöneltilen 'Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?' sorusuna yanıtlar şöyleydi;


CHP: Yüzde 33,8
OY KULLANMAYANMAYACAĞIM: Yüzde 17,8
KARARSIZIM: Yüzde 13,4
AKP: Yüzde 11,4
MHP: Yüzde 7,2
İYİ PARTİ: Yüzde 6,6
HDP: Yüzde 5,3
DEVA PARTİSİ: Yüzde 2,1
GELECEK PARTİSİ: Yüzde 0,9
SAADET PARTİSİ: Yüzde 0,8
DİĞER: Yüzde 0,7
DİĞER: Yüzde 0,7

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ