Fox TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal emekli olacağını duyurdu. Portakal, açıklamasını sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Portakal, sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafla emekliliğini duyurdu.

KOLTUĞU BIRAKMANIN ZAMANI GELDİ

Basın sigortasından faydalanarak emekli olan Portakal, Twitter hesabından yaptığı paylaşımında, "E artık koltuğu bırakmanın zamanı gelmiş anlaşılan. Gelmesini bildiğin gibi gitmesini bilmek de önemli. Tekaütlüğüm hayırlı olsun…" ifadelerini kullandı.

NELER YAŞANDI?

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Fatih Portakal'ın Fransa'da hükümeti protesto eden ‘Sarı Yelekler' eylemleriyle alakalı sözleri nedeniyle Fox Ana Haber bültenine 3 kez durdurma, Fox TV'ye de Kasım ayı reklam gelirlerinin yüzde 3'ü oranında para cezası uygulamıştı.

RTÜK; Aralık ayında Fox TV ve Halk TV’ye verdiği ağır yayın durdurma cezalarının uygulanma tarihlerini belirledi. Buna göre Halk TV 1 Şubat’tan 22 Mart’a kadar Halk Arenası programını yayınlayamayacak.

CHP: ‘HALK TV EKRANI KARARTILIYOR’

RTÜK’ün CHP’li üyesi İlhan Taşcı, “Söz konusu tarihlerde belgesel yayınlanmamasının yaptırımı lisans iptali sonucunu doğurur, yani ekranları tamamen karartılır. Tek kanallı televizyon döneminde necefli maşrapa izlerdi seyirciler çok kanallı Türkiye’de de belgesel izlenecek” tepkisini gösterdi.

RTÜK DEVREDE

Halk TV’de yayılanan “Halk Arenası” programında da sanatçı Müjdat Gezen'in “bak Recep Tayyip Erdoğan sen benim, bizim vatanseverliğimizi sınayamazsın haddini bil”, sanatçı Metin Akpınar’ın ise “Belki liderini ayağından asarlar belki mahzenlerde zehirlenerek ölür” sözleri yine Erdoğan’ın tepkisinin ardından RTÜK tarafından cezalandırılmıştı.

Programa 5 kez yayın durdurma cezası verilmişti. Ayrıca yazar Yılmaz Özdil’in yine Halk Arenası programıdaki “Tayyip Erdoğan bir tek bira içmiş olsaydı bugün çok daha iyi bir Türkiye olurdu” sözleri için de Halk TV’ye 3 kez yayın durdurma cezası verilmişti. Edinilen bilgiye göre RTÜK, söz konusu yayın durdurma cezalarının hangi tarihlerde uygulanacağını da belirledi.

YEREL SEÇİME KARADAR HALK ARENASI YOK

Buna göre Halk TV, Yılmaz Özdil’in sözleri nedeniyle 1-8 ve 15 Şubat tarihlerinde Halk Arenası programını yayınlayamayacak. Halk Arenası Gezen ve Akpınar’ın sözleri nedeniyle de 22 Şubat - 22 Mart tarihleri arasında yayımlanamayacak. Böylece yerel seçimlere kısa bir süre kalana kadar Halk Arenası yayımlanamayacak.

Fox TV ise Fatih Portakal’ın sunduğu Ana Haber bültenini ise 4, 5 ve 6 Şubat tarihlerinde ekranlarına getiremeyecek. RTÜK’ün, televizyon kanallarına bu bilgileri içeren tebligatı yaptığı, bu programlar yerine yayınlanacak olan ikame belgesel kasetlerini de gönderdiği öğrenildi.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ