Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 20202021 eğitim ve öğretim yılı çalışma takvimine ilişkin illere yazı gönderdi. Yazıda resmi ve özel eğitim kurumlarının 8. ve 12. sınıf öğrencileri ile mezunlara yönelik olarak 31 Ağustos 202006 Haziran 2021 tarihleri arasında destekleme ve yetiştirme kursları açabileceği belirtildi.

KONUNUN İZAHA İHTİYACI VAR
Resmi yazıda corona virüsü salgını nedeniyle MEB’e bağlı resmi ve özel eğitim kurumlarında yüz yüze yapılacak eğitime ilişkin takvimde değişikliğe gidildiği ve bu kapsamda bazı açıklamaların yapılmasına ihtiyaç duyulduğu belirtildi. MEB tarafından illere gönderilen yazıda şu ifadeler kullanıldı:

17 AĞUSTOS: UZAKTAN EĞİTİM ÖZEL OKUL

Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü’ne bağlı eğitim kurumları istemeleri halinde 17 Ağustos 2020 Pazartesi gününden itibaren uzaktan eğitim yoluyla tüm kademe ve sınıf düzeylerinde öğrencilerin eksik konu ve kazanımlarına yönelik program uygulanmasına başlayabilecektir.

24 AĞUSTOS: ÖĞRETMENLER İŞ BAŞI
Öğretmenler mesleki çalışmalara 24 Ağustos 2020 Pazartesi günü görev yaptıkları eğitim kurumlarında başlayacaktır.

31 AĞUSTOS: UZAKTAN EĞİTİM TÜM OKULLAR
20202021 eğitim ve öğretim yılı 31 Ağustos 2020 Pazartesi günü itibarıyla başlayacağından resmi ve özel örgün eğitim kurumlarının tamamı bu tarihten itibaren uzaktan eğitim yoluyla öğrencilerin eksik konu ve kazanımlarına yönelik program uygulanmasına başlayacaktır. Resmi ve özel eğitim kurumlarımız 8’inci ve 12’nci sınıf öğrencileri ile mezunlara yönelik olarak 31 Ağustos 20206 Haziran 2021 tarihleri arasında destekleme ve yetiştirme kursları açabilecektir.

21 EYLÜL: YÜZ YÜZE EĞİTİM TÜM OKULLAR
21 Eylül 2020 Pazartesi gününden itibaren 2020-2021 ders yılına ilişkin öğretim programlarının işlenmesine bakanlıkça yapılacak planlama doğrultusunda başlanacaktır. 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında okul öncesi eğitim ile ilkokul 1’inci sınıfa başlayacak öğrenciler için 21-25 Eylül 2020 tarihleri arasında uyum eğitimleri gerçekleştirilecektir. Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde işletmelerde beceri eğitimleri 21 Eylül 2020 tarihinden itibaren başlayacaktır.

21 EYLÜL: REHBERLİK UZAKTAN EĞİTİM
Ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5’inci sınıfları, ortaöğretim kurumlarının hazırlık ve 9’uncu sınıfları ile pansiyonda kalacak öğrencilere yönelik okul hakkında bilgilendirme, akademik ve mesleki gelişimlerini destekleme, yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlama amacıyla uzaktan eğitim yoluyla ve yüz yüze eğitimin başladığı hafta içerisinde gerekli rehberlik çalışmaları yapılacaktır.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ