2478 görüntülenme20 Aralık 2018
17-25 Aralık operasyonlarının beşinci yılında, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin o dönem ki sözleri tekrar gündeme geldi.

RÜŞVET İDDİALARI

17-25 Aralık operasyonlarının ardından beş yıl geçti. FETÖ savcıları tarafından başlatılan operasyonlar sonrasında, dönemin AKP’li Bakanları, Bakan çocukları ve hükümete yakın iş adamlarına yönelik yolsuzluk ve rüşvet iddiaları gündeme bomba gibi düşmüştü.

VATANDAŞA YIRTIK LASTİK AYAKKABI, ERDOĞAN’A HARAM SARAY

17-25 Aralık operasyonlarının beşinci yılında, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin o dönemlere ilişkin sözleri tekrar gündeme geldi. Devlet Bahçeli o dönem Meclis Grup konuşmasında, yolsuzluk operasyonu döneminde Başbakan olan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef almıştı.

Ermenek’teki maden kazasında hayatını kaybeden madencinin babası Recep Gökçe’nin yırtık kara lastikleri o dönem siyasetin konusu olmuştu. Bahçeli de 17-25 Aralık operasyonları ile ilgili grup toplantısında, “Sayın Erdoğan söyle bize Ermenekli Recep Gökçe’ye yırtık lastik ayakkabıyı reva gören, sana da haram sarayları laik bulan bu düzenin neresinde adalet, neresinde hukuk var” diyerek Erdoğan’a yüklenmişti.

BAHÇELİ ŞİMDİ SESSİZ

17-25 Aralık tarihlerini “Yolsuzluk Haftası” olarak ilan eden Devlet Bahçeli, “Türkiye’nin 9 ayrı bölgesinde, hırsızlığı, soygunu ve rüşveti cesaretle anlatacağız” demişti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Yolsuzluk Haftası” olarak ilan ettiği 17-25 Aralık’a ilişkin bu yıl sessizliğini koruması dikkat çekti.

BAHÇELİ: 17/25’İN HESABI SORULACAK

Bahçeli, o dönem gazeteci Can Dündar'la da görüşmüş, 17-25 Aralık'ı hatırlatmak için saatini 17.25'e alarak pilini çıkarmıştı ve şöyle demişti: “Bunu bizzat ben yaptım. 17.25’i gösterdiğinde pilini çıkardım. Her gün bu takvime bakıyorum. Onların takvimi, bizim saatimiz. Buradan da anlayabilirsiniz ki biz, 17 ve 25 Aralık’ın hesabının sorulması vaadimizden asla geri adım atmayız.”

ŞİMDİ YIL 2014: OKTAY VURAL KANUN TEKLİFİ VERDİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 17-25 Aralık’ın ‘Rüşvet ve Yolsuzluk Haftası’ olması için TBMM’ye kanun teklifi sundu. Grup Başkanvekili Oktay Vural, verdikleri kanun teklifi ile rüşvet ve yolsuzlukla mücadele konusunda halkın bilinçlendirilmesini amaçladıklarını kaydetti.

YOLSUZLUK VE RÜŞVETLE MÜCADELE HAFTASI

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, 17-25 Aralık’ın ‘Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası’ olması için TBMM Başkanlığı’na kanun teklifi sunduklarını kaydetti.

Vural, “Sayın Genel Başkanımız, ‘Bütün millete anlatacağız, unutmayacağız, unutturmayacağız. Hangi algı operasyonu yapılırsa yapılsın, rüşvet ve yolsuzluk konusunda kesin tavrımızı ortaya koyacağız’ diyerek, 17-25 Aralık’ı ‘Rüşvet ve Yolsuzluk Haftası’ olarak ilan etmiştir. Bununla ilgili, Milliyetçi Hareket Partisi olarak ‘17-25 Aralık Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele Haftası’ kanun teklifini TBMM’ye sundum.” diye konuştu.

CELAL ADAN: MEMLEKETİ SOYANLARIN ENSESİNDE OLACAĞIZ

MHP, bu yıldan itibaren 17-25 Aralık'ı Yolsuzlukla Mücadele Haftası ilan ettiğini açıkladı. 17-25 Aralık'ta Türkiye’nin birçok yerinde etkinlikler düzenleyeceklerini söyleyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, “Memleketi soyanların ensesinden nefesimizi eksik etmeyeceğiz" dedi.

MHP’DEN 'TURPUN BÜYÜĞÜ', 'SIFIRLAMAK' GİBİ SÖZCÜKLERİN YENİ ANLAMLARI

Türkiye’nin rüşvet ve yolsuzluğa ‘Hayır’ demesi gerektiğini ifade eden Oktay Vural, MHP olarak hazırladıkları, “17-25 Aralık Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele Haftası Sözlüğü'nü basın mensuplarına dağıttı. Hazırlanan sözlükte, gündeme bağlı olarak yeni bir anlam kazanan sözcükler arasında bazıları şu şekilde: Çikolata kutusu, dantelli kefen, havuz, hizan fizan, korkma titre, kupon arazi, haramzadeler, beyefendi, bide, aktrol, turpun büyüğü.

Kaynak: odatv/ Hürriyet/ Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ