Koronavirüs salgını sonrası Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı önce erteleyen sonra tarihini değiştiren AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gençlerin tepkisi dinmiyor!Yayının 'Oy yok' tepkileri üzerine yoruma kapatılması gençler için bardağı taşıran son damla oldu. Gençler #OyMoyYok protestosunu sosyal medyaya taşırken Youtube'da yayınlanan videonun adeta "dislike" rekoru kırdığı görüldü.

AMAÇ ÖĞRENCİLERİ ETKİLEMEK
Öğrencilerin sosyal medya hesabından AKP'ye ve Erdoğan'a "Oy moy yok" diyerek tepki göstermesinin ardından Saray kadrosu, halkla ilişkiler (PR) çalışması olarak Erdoğan'ı YSK'ye girecek öğrencilerle buluşturdu. Erdoğan'ın sosyal medyadaki resmi hesaplarından da canlı yayınlanan video konferans yöntemiyle yapılan görüşmeye öğrenciler yaptıkları yorumlarla büyük tepki gösterdi.

TEPKİLER ÇOĞALINCA YORUMLAR KAPATILDI
YKS'ye girecek öğrenciler Erdoğan'ın yayında "Oy yok , Oy moy yok, Sandıkta Görüşürüz" yorumunda bulunarak 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine göndermede bulunarak Erdoğan'a sandık mesaj verdi. Öğrencilerden gelen "Oy yok" yorumları sonrası Erdoğan'ın yayının yöneten ekip canlı yayına gelen yorumları kapatmak zorunda kaldı.

YOUTUBE'DA 'BEĞENMEME' REKORU
Yayının 'Oy yok' tepkileri üzerine yoruma kapatılması gençler için bardağı taşıran son damla oldu. Erdoğan'ın YKS yayınında yorumlar kapatılınca gençlerin protestosu Twitter'a taşındı: '#OyMoyYok' Gençler #OyMoyYok protestosunu sosyal medyaya taşırken Youtube'da yayınlanan videonun adeta "dislike" rekoru kırdığı görüldü. Videoda dislike sayısının 95 bine ulaştığı görüldü.

'SINAV GEREKÇESİ: 'STRES'
Bugün YKS ile ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sınav tarihleri konusunda hassas bir çalışma yürüttük. Yeni tarih, belirsizliğe karşı bir tedbir olarak tespit edilmiştir. Asıl tarihe yakın zamanda yapılması en doğrusuydu" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan YKS öncesi video konferans yöntemiyle gençlerle bir araya geldi. Sınavla ilgili değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı;

‘STRESİN ÖNÜNE GEÇTİK’
*Corona virüsü salgını ülkemizdeki her şey gibi sınav takvimlerini de maalesef etkiledi. Öğrencilerin gereksiz yere yaklaşık bir ay daha sınav stresi yaşamalarının önüne geçildi. Yeni tarih, belirsizliğe karşı bir tedbir olarak tespit edilmiştir. Sınav tarihi 27-28 Haziran olarak belirlendi. Böylece ilk tarihe göre hazırlık yapan öğrencilerin gereksiz yere yaklaşık bir ay daha sınav stresi yaşamalarının önüne geçildi.”

BU TARİHİN HAYIRLI OLACAĞINI DÜŞÜNDÜK’
Cumhurbaşkanı Erdoğan,”Milli Eğitim Bakanlığımız ve YÖK’te yapılan hazırlıklar yanında, pedagoglar, öğrenciler velilerle birlikte yoğun istişareler gerçekleştirdik. Tüm bu çalışmalar sonunda sınavın asıl tarihine en yakın zamanda yapılmasının öğrencilerimiz için daha hayırlı olacağı görüşü ortaya çıktı” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ajanslar/ gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ