Sinan Oğan, Bağdadi'nin öldürüldüğü iddialarının ardından IŞİD'in başına Türkmen bir ele başı geçeceğine yönelik iddiaları yalanladı.

‘TÜRKMEN DEĞİL ERMENİ’

IŞİD lideri El Bağdadi'nin yürütülen operasyonlarda öldürüldüğü iddia edilmişti. ABD Başkanı Donald Trump da iddiaları doğrulamış, IŞİD'in yeni liderinin ise Telaferli bir Türkmen olan Abdullah Kardaş olacağı öne sürülmüştü. Sosyal medya hesabından konuya ilişkin açıklama yapan Sinan Oğan, iddiaları yalanladı.Oğan, bahsi geçen ismin Türkmen değil Ermeni olduğunu söyledi.Sinan Oğan'ın paylaşımları şöyle:

‘O TÜRKMEN DEĞİL ERMENİ’

"Bağdadi'nin öldürüldüğü iddiasından sonra IŞİD'in yeni liderinin Telaferli bir "Türkmen" Abdullah Kardaş olduğu ileri sürüldü. Abdullah Kardaş "Ebu Ala El-Afri" lakaplı Abdurrahman Mustafa el-Şeyhlar'dır. Telaferli meşhur Şeyhlar aşiretinin evlat edindiği bir Ermenidir!Mustafa el-Şeyhlar o dönemde defalarca ABD Konsolosluğunda görülmüş bir isimdir. Telaferden aynı mahalleden komşuları bu gerçeği bilmektedirler. (kendileriyle bizahiti konuşarak 2015 yılında bu konuda Türksam'da bir makale yazmıştım)"

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ