Politika
12 Temmuz 2019 ( 665 görüntülenme )

Öcalan'la İş bitti: 'TRT'DEN TIK YOK!..

İmralı'da tutuklu bulunan terör örgütü Abdullah Öcalan ve diğer tutuklularla görüşmek için aileler tarafından yapılan başvurular reddedildi. Karar Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından alındı.


İmralı F Tipi Kapalı Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde tutulan terör örgütü PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan ve vasisi Mazlum Dinç Pazartesi günü İmralı’ya gitmek için avukatları aracılığıyla başsavcılığa başvurdu.

GÖRÜŞME TALEBİNE RET

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı, İmralı’da bulunan diğer tutuklular Hamili Yıldırım’ın kardeşi Polat Yıldırım, Ömer Hayri Konar’ın kardeşi Emin Konar ve Veysi Aktaş’ın ablası Sabiha Aslan’ın da başvurusunu reddetti.

SEÇİM ÖNCESİ YAPILAN GÖRÜŞME TEPKİ TOPLAMIŞTI

24 Haziran İstanbul seçimi öncesinde Öcalan, Doç. Dr. Ali Kemal Özcan ile görüştürülmüştü. Ardından canlı yayında Öcalan’ın mektubu okunmuştu. Seçim öncesi Öcalan’la görüşmenin yapılması ve mektubunun okunması tepkilere neden olmuştu.

Ömer Hayri Konar ve Veysi Aktaş İmralı’ya “sekreterya” olarak gittikleri tarih olan 15 Mart 2015’ten, Hamili Yıldırım da İmralı’ya götürüldüğü 15 Temmuz 2015’ten bu yana aileleriyle ilk defa 5 Haziran’da bayram açık görüşünde görüşebilmişti.

TRT’YE İŞLEM YOK
74 askerimizin katilini TRT’de canlı yayına alanlarla ilgili hala bir işlem yapılmadı.


Kaynak:gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ